Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Lípová v Havířově se rozloučila s předškoláky pasováním, děti se do školy už těší

  • Havířov,

Přes 600 havířovských dětí usedne v září poprvé do školních lavic. Krásné rozloučení s mateřinkou formou pasování předškoláků si připravila škola Lípová. Děti musely složit i přísahu.

Mateřské školy se v těchto dnech loučí s dětmi, které čeká další etapa života na základní škole. Mateřinka Lípová v Havířově chtěla dětem i rodičům připravit odpoledne, na které nezapomenou. Proto vyzdobila zahradu, rodiče připravili občerstvení. Žáci s klaunem nacvičili vystoupení a před pasováním museli složit i malou maturitu.

Jarmila Dujková, ředitelka MŠ Lípová: "Jestli znají adresu, umí vázat tkaničky, zda jsou dostatečně připravení na školu. Je to velký smutek, protože děti tady máme od mala, co nastoupily, setkáváme se každý den a teď se s nimi musíme rozloučit, ale věřím tomu, že se s nimi budeme i nadále setkávat."

Zatímco paní učitelky se s dětmi loučily se slzou v oku, děti se na školu už moc těší.

anketa: Valinko, chtěla bys raději zůstat ve školce, nebo už chceš jít do školy? “Už jít do školy, protože se těším, až se naučím nové věci. Třeba jako číst.”
anketa: “Budu mít jiné kamarády a nebudeme si hrát. Budeme tam dělat úkoly. Naučíme se číst, nebo psát a ještě se tam naučíme poslouchat.”

V Havířově by do prvních tříd mělo v září nastoupit 621 dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail