Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovský včelařský kroužek Ambrožíci uspořádal slavnosti medu

  • Havířov,

Areál včelařského kroužku Ambrožíci je oblíbeným místem pro celou rodinu. A zvlášť, když se pořádají slavnosti medu. Tentokrát byla akce obohacena o výtvarnou soutěž.

V sobotu mohli návštěvníci areálu včelařského kroužku Ambrožíci opět vidět, jak se stáčí med, podívat se zblízka na včely a především se dozvědět mnoho zajímavých informací. A to v rámci pořádání tradičních slavností medu.

Jiří Vavřík, vedoucí včelařského kroužku Ambrožíci: “Během těch slavností probíhá včelařská soutěž. Je tady pět stanovišť a při splnění úkolů, tak děti dostanou odměny a v jednu hodinu bude vyhodnocení vítězů. Letos jsme to obohatili o výtvarnou soutěží. Obrazy, které namalovali žáci ateliéru Martina Pawery jsou tady vystavené a komise zhodnotí a vyhodnotí tři nejhezčí obrazy.”
anketa: “Já jsem se přišla podívat na včely. Dozvěděla jsem se, že mají žihadlo.”
anketa: “Je to tady krásné a přišel jsem hlavně s dcerou, která tady soutěží, protože má tady vystavený obraz.”
anketa: “Přišla jsem z Havířova, přišla jsem z manželem. Chodím do výtvarného kurzu a panem Vavříkem, on je hodně obětavý a šikovný chlap. Tak jsem se přišla podívat, co ještě dělá mimo to malování, které mu tedy hrozně jde.”
anketa: “Můžeme zkusit med, který hned vyndávají z pláství, je to tady fakt super. Vím, což je zajímavé, že se vrací do úlů a dávají tam ten med a nepopíchají ty lidi, když tam jdou do toho úlu a berou ty plástve.”

A jaká bude letošní úroda medu?

Jiří Vavřík, vedoucí včelařského kroužku Ambrožíci: “Tak jak vždy. Některé včelstvo je lepší, druhé horší, ale celkově to vypadá pěkně. Teď ještě jestli lípy zamedujou, tak by včelaři mohli být spokojeni.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy