Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konaly mezinárodní závody v dogfrisbee, nejlepší dvojice postoupily na MS

  • Havířov,

Když je šťastný pes, je šťastný i jeho páníček. To bylo vidět při dalším ročníku Havířovské vychytávky, což byly závody v dogfrisbee. Tentokrát šlo ale o více. Ty nejlepší páry se mohly nominovat na mistrovství světa.

Na 120 týmů z různých zemí přijelo do Havířova se svými čtyřnohými kamarády na dvoudenní závody v dogfrisbee. Psi museli se svými pány ukázat dovednost ve dvou disciplínách.

Radka Tihelková, organizátorka závodu: "Letos poprvé máme premiéru freestylového závodu, takže v tomto je velká premiéra a navíc je náš závod kvalifikační na letošní MS, které bude historicky poprvé v Evropě, a to v sousedním Polsku.”

Soutěž má jasná pravidla.

Patrik Szocs, rozhodčí: "Většina psů je naučená, že jsou to hody, které letí na 40 metrů. Takže ví, že musí vyběhnout patnáct, dvacet metrů. Následně si přibrzdí, nebo jde z boku a sleduje očima talíř, kde letí, jak se hýbe, aby ho měl šanci chytit.”
Dominika, soutěžící: “My jsme měli dobrý start, chytil hodně disků. Závody jsou fajn, skvělá organizace, všechno je pro závodníky připravené i zázemí." 
Martin, závodník: "Hlavně u toho freestylu mě baví, že tam já mohu být svůj. Můžeme ukázat to, co nás baví. Zároveň práce se psem a můžu tam dát něco ze sebe ukázat. Ten svůj styl."

A právě tento závodník je jedním z těch, který se se svým pejskem předvede i na MS v Polsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy