Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dogfrisbee je sport, který baví psy i jejich majitele, což bylo vidět na mezinárodních závodech v Havířově

  • Havířov,

Když je šťastný pes, je šťastný i jeho majitel. To bylo vidět při dalším ročníku Havířovské vychytávky, což byly závody v dogfrisbee. Tentokrát šlo ale o více. Ty nejlepší páry se mohly nominovat na mistrovství světa.

Na 120 týmů z různých zemí přijelo do Havířova se svými čtyřnohými kamarády na dvoudenní závody v dogfrisbee. Psi museli se svými pány ukázat dovednost ve dvou disciplínách.

Radka Tihelková, organizátorka závodu: "Havířovskou vychytávku pořádáme asi čtvrtý rok, ale letos poprvé máme premiéru freestylového závodu, takže letos v tomto velká premiéra a navíc je náš závod kvalifikační na letošní MS, které bude historicky poprvé v Evropě v sousedním Polsku.”

Soutěž má jasná pravidla.

Patrik Szocs, rozhodčí: "V dané disciplíně hodnotíme do jaké vzdálenosti člověk hodí disk, a ve které zóně pes chytá talíř. Celá plocha je rozdělena na čtyři zóny a podle toho, ve které z těch zón pes chytá ten létající talíř, tak následně podle toho dostává body. Vždy záleží, jak je ten pes učený od majitelů. Sleduje to prioritně očima. Většina psů je naučená, že jsou to hody, které letí na 40 metrů. Takže ví, že musí vyběhnout patnáct, dvacet metrů. Následně si přibrzdí, nebo jde z boku a sleduje očima talíř, kde letí, jak se hýbe, aby ho měl šanci chytit.”
Dominika, soutěžící: “My jsme měli dobrý start, chytil hodně disků. Závody jsou fajn, skvělá organizace, všechno je pro závodníky připravené i zázemí. Může se tady kempovat. Pejsci mají v okolí řeku a je tady pěkná tráva. Je tady hodně dobrých závodníků a můžeme se porovnat."
Martin, závodník: "Já jsem od Kladna, je to tady kus cesty. Závody jsou pořádány jako první freestylové a nám se docela daří. Něco se nám povedlo, něco ne, foukal vítr trochu. Já se tomu věnuji někdy od roku 2014, 2015. Freestyle jsme začali od roku 2016 a hlavně u toho freestylu mě baví, že tam já mohu být svůj. Můžeme ukázat to, co nás baví. Zároveň práce se psem a můžu tam dát něco ze sebe. Ten svůj styl."

A právě tento závodník je jedním z těch, který se se svým pejskem předvede i na MS v Polsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy