Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově mohli prožít historický víkend se světovými šermíři

  • Havířov,

Lidé v Havířově měli jedinečnou možnost vidět šermíře, kteří patří mezi světovou špičku v oboru. Soubor Merlet vystoupil živě po dvou letech na dvoudenních historických slavnostech na náměstí Republiky.

Pohled do historie, kdy vládli králové a královny obklopení šlechtou, ale i silnými rytíři, byl velkým lákadlem pro víkendové navštívení náměstí Republiky. Lidé mohli zhlédnout dobové tance, seznámit se s Vévodou z Valdštejna a jeho dvoranou, viděli mušketýry a hlavně šermířské turnaje.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Podařilo se nám tady sehnat soubor Merlet, což je soubor šermířů, rytířů, kteří jsou známí po celé Evropě. Natočili asi sto filmů. Natočili třeba Tróju, Johanku z Arku a jsou to špičky v oboru." 

Historičtí šermíři si to do Havířova přijeli užít a předvést opravdu to nejlepší.

Roman Spáčil, Merlet: "Je to náročné hrozně, proto tady už máme naše mladé, kteří se zaučují a dělají ty gladiátory, kteří jsou nároční a my pak jedeme tu renesanci po nich, takže už je nás více na to vystoupení."
anketa: “Obdivuji, jak to měli secvičené a také si myslím, že to musí celkem bolet. Nebyly to falešné zbraně, byly sice otupené, ale i tak. Bylo tam dost síly.”
anketa: “Bylo to opravdu nádherné, ty kostýmy jsou úplně úžasné.”

Vrcholem sobotního večera bylo velké iluzionistické představení, na které navazovalo představení světel a ohňů a na závěr si lidé vyslechli příběh Stroje času.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy