Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MFK Havířov poskytl zázemí fotbalistkám pro ME do 19 let

  • Havířov,

Městský fotbalový stadion se stal místem, kde se připravovali hráčky z Anglie na své zápasy v rámci Mistrovství Evropy. Havířov klubu připravil ty nejlepší podmínky, což celý tým ocenil.

V MSK probíhá Mistrovství Evropy žen do 19 let ve fotbale. Soutěžní utkání se konají na stadionech v Ostravě, Frýdku-Místku v Opavě a Karviné. Kluby dostaly požadavek z Fotbalové asociace ČR, zda by byly schopny zajistit tréninkové podmínky týmům, které se mistrovství účastní. Městský fotbalový stadion v Havířově si vybral prestižní klub z Anglie.

Bronislav Šimša, předseda MFK Havířov: "Měli speciální požadavky. Měli vyklizené dvě kabiny, mají připravené hlavní hřiště, kde chtěli mít nalajnováno, posekáno, připravené hřiště jako k mistrovskému zápasu. V té době se na hřišti nepohybují žádní hráči MFK ani děti, nikdo. V určitých momentech potřebují mít i uzavřené tréninky, kdy si před těmi soutěžními utkáními připravují nějaké standardní situace, atd. Oni pracují na velice profesionální úrovni. Takže dvě hodiny před tréninkem přijedou kustodi, nachystají celý ten trénink a pak až přijedou hráčky a začínají trénovat.”


Gemma Davies, trenérka anglické reprezentace U-19: "Podmínky jsou tady skvělé. Kvalita trávníku je nadstandardní a přístup pana Šimši a jeho pohostinnost nám velice usnadnila pobyt reprezentace a její přípravu na finálový turnaj.”

Vstup do turnaje se Angličankám vydařil. V prvním zápase porazily Norky.

Gemma Davies, trenérka anglické reprezentace U-19: "S výsledkem jsme velice spokojeni. Získali jsme tři body od silného soupeře, ale na výkonu budeme ještě pracovat. Tento první zápas nám dává dobrý základ pro pilování dalších věcí pro utkání.”

Bohužel v dalších zápasech se Angličankám příliš nedařilo a o medaile si nezahrály.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy