Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov otevřel první parkourové hřiště

  • Havířov,

V Havířově Na Nábřeží vyrostlo nové parkourové hřiště a to hned vedle oblíbeného workoutového. Postaveno bylo i díky Nadaci ČEZ, která na něj přispěla jedním milionem korun. Sestavu může využívat široká veřejnost i sportovní kluby.

Havířov má první parkourové hřiště, které vzniklo Na Nábřeží. Překonávání překážek pomocí vlastního těla je zejména mezi mládeži velmi oblíbené. A podpora aktivní mládeže je i prioritou pro město.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Je to nové parkourové hřiště, které nám v Havířově chybělo. Je to projekt, který jako první vznikl v rámci participativního rozpočtu, ale vzhledem k jeho rozsahu a finanční náročnosti nebyl v participativním rozpočtu realizován. Tak jsme hledali cesty, jak ho zrealizovat přesto. Podařilo se nám dohodnout s Nadací ČEZ, která toto hřiště a jeho stavbu podpořila rovným milionem korun. My jsme přidali také něco z našeho rozpočtu a vzniklo krásné nové hřiště, které nám v Havířově chybělo.”
Martin Václavek, generální ředitel ČEZ ENERGO, předseda představenstva ENVEZ: "Společnost ČEZ ESCO společně s Havířovem spolupracuje od roku 2019. S tou modernizací teplárenství a vůbec s ozeleněním Havířova, se kterým budeme pomáhat, jsme se rozhodli přispět i na toto hřiště."

Parkourové hřiště je určeno pro širokou veřejnost, ale třeba i organizované spolky, které se tomuto modernímu sportu věnují.

Patrik Gabryš, trenér, ADD lead : "Náš oddíl se jmenuje ADD-Lead a v Havířově už působíme už asi deset let. Začínali jsme kdysi dávno jen s tréninky venku, potom jsme postupně přidali školy a dneska tady trénuje zhruba 60 dětí s námi pravidelně. Je to naše iniciativa tady už asi šest let to hřiště mít a to hřiště je na místě, kde bývalo multifunkční hřiště, kterému jsme říkali klády, tak jsme si řekli, že tohle místo by bylo fajn. Ti lidé jsou schopní a zvyklí se tady potkávat, takže pravidelně bychom chtěli tady pokračovat. Tady na hřišti pracujeme hlavně se dřevem, je to smrk, potom s nějakými trubkami a protiskluzovými stěnami. Je to i vizuálně pěkné, lidem se to líbí a co já oceňuji na tom, že to organicky žije, že ti lidé se tady zastaví. I malé děti tady mají co vylézt, přelézt a to hřiště vtahuje do akce.”

V září oddíl připravuje pro veřejnost ukázkový trénink pro nové zájemce o tento mladý a zdravý sport.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail