Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé nemají zájem o staré psy z útulku, ARGO ale i ve svých patnácti letech našel šťastný domov

  • Havířov,

Útulku Max v Havířově se daří umísťovat psy zpět do rodin. Problém nastává u velkých a starých zvířat, které nikdo nechce. Mazlíkem pro ošetřovatele byl i Argo. A právě tohoto 15letého seniora si nyní vzala rodina až do Prahy.

Tohle je staford Artur, který je hodně starý a má nemocné klouby. V havířovském útulku ho ale díky péči postavili na nohy. Nyní by si přáli, aby zbytek života mohl prožít ve vhodné rodině. Tak jako se to podařilo s patnáctiletým Argem.

Radim Goryl, ošetřovatel: "U starých psů je to o to větší radost, protože ta šance, že se ten starý pes umístí, je mnohonásobně menší než u štěňat, o které je obrovský zájem, nebo malí psi. On byl hlavně starý a velký. To jsou dvě kombinace, které stěžují adopci psů. Máme z toho radost, protože teď doopravdy vidíme, jaký je, protože v prostorách útulku ne všechno je možné. Argo odjel až do Prahy, je z něho Pražák a má se tam dobře. Chodí nám pravidelně hodně fotek, videí. Má skvělou rodinu, která navíc ještě propaguje, lidé nebojte se starých psů, ti staří vám mají určitě co dát do života.”

Paní Monika Hájková pomáhá zvířatům z útulku už deset let. Argo byl pro ni jasná volba a pejsek ji to svou láskou od prvního dne vrací.

Monika Hájková, nová majitelka Arga: "Zdravotně je na tom úplně perfektně. Samozřejmě, že jsme navštívili veterináře. Všechno má naprosto v pořádku. Takové ty běžný stařecký neduhy, občas nějaká bradavička vyleze. Bylo nám doporučeno echo srdíčka, aby jsme věděli, na co se připravit, ale nic závažného se v jeho zdravotním stavu nekoná. My lidi se na tu smrt můžeme nějakým způsobem připravit a k životu to patří. Ale co oni mají? Oni mají jen nás. Maximálně umřít za zdmi útulku, což si žádné zvíře nikdy nezaslouží, nikdo si to nezaslouží. Doporučuji, ten pes vám to vrátí a když odejde, stejně on ve vašem srdci zůstane.”

Útulek věří, že takových lidí jako je paní Hájková se najde více a třeba i Artur najde nový domov.

Ošetřovatelé jsou nicméně také rádi, pokud lidé pejsky v útulku navštěvují a chodí s nimi na procházky. Útulek ale venčení musí podřizovat počasí.

Dagmar Polaková, vedoucí Útulku Max: "Když teploty stoupnou nad třicet a jsou hlášené takové teploty, tak na doporučení veterináře se venčení zastaví, ale když jdou teploty zase dolů, tak okamžitě je venčení pro veřejnost obnoveno. V současné době tu máme třicet psů. Zaměstnanci opravdu mají čas, takže nemusí mít veřejnost starost, že by ti psi byli zavření v kotcích. Dostanou se do venkovního výběhu, který máme dost velký, i několikrát za den. Minimálně čtyřikrát.”

Velký zájem je nyní v letních měsících i o psí penzion. Útulek má na hlídání vymezeny tři kotce.

Dagmar Polaková, vedoucí Útulku Max: "Zájem v letošním roce je enormní, akorát se potýkáme s takovým problémem, že někdo si zadá rezervaci a jsou natolik neféroví, že ani nezavolají, ani psa nedovezou a kotec je prázdný a je zájem a mohl by tady být třeba pejsek od jiného majitele. Což je ze strany lidí trochu nefér.”

Při přijetí do penzionu musí majitel předložit platné očkování a nejméně tři dny staré veterinární potvrzení, že pes netrpí žádnou přenášlivou nemocí, jako je třeba psincový kašel.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy