Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov uzavřel smlouvu s dopravcem na dalších 10 let, autobusy budou klimatizované a v jednotné barvě

  • Havířov,

Smlouva s objemem plnění přes miliardu korun je největší, jakou uzavřel Havířov s dopravcem ČSAD na dalších deset let. Město si dalo do podmínek například sjednotit vizuál autobusů. Standardem by se měla stát i klimatizace.

Tak takto budou postupem času vypadat všechny vozy městské hromadné dopravy. Autobus je klimatizovaný, má USB přípojky, wi-fi a je nalakován v modré barvě s logem města. Veškeré požadavky vyplývají z nové smlouvy, kterou město na základě výběrového řízení uzavřelo s dopravcem ČSAD Havířov.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Právě jsme podepsali smlouvu, které předcházelo rok a půl práce, poměrně dlouhé výběrové řízení. Smlouva je svým objemem i plněním největší, jakou jsme realizovali v tomto volebním období. Jedná se o výběr dopravce na dalších deset let.”
Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: "Naší povinností je teď dostat do zakázky a postupně dovybavit vozidla buďto klimatizační jednotkou, případně pořídit vozidla nová. Tady těchto vozidel bude určitě přibývat. Masivnější obnova bude na konci příštího roku, kdy bychom měli pořídit sedmnáct nových autobusů."

Všechny vchody autobusů budou také vybaveny automatickým čítačem cestujících.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Budeme mít přehled o obsazenosti linek, o jejich vytížení a tam, kde bude třeba linky posílit, tak budou posíleny a tam, kde to vytížení nebude, tak budeme muset zvažovat důvody, jestli je to autobus důležitý, nebo bude moci dojít k nějaké optimalizaci." 

Město se v současné době nechystá zvyšovat cenu za ODIS karty ani za jednorázové jízdné zakoupené u řidiče.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy