Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akce AZ Havířov Hokej na dvorcích má za sebou velké finále

  • Havířov,

Akce, kterou připravil hokejový klub AZ Havířov pro děti se nadmíru vydařila. Hokej na dvorcích už zřejmě bude mít stálé místo během letních prázdnin. Hokejisté věří, že i díky této akci přivítají v klubu nové malé hráče.

Čtvrtý a poslední hrací den akce Hokej na dvorcích se kvůli nepřízni počasí musel dohrát místo na náměstí Republiky v hale Slavii. To ale dětem vůbec nevadilo a na finále přišly v hojném počtu.

Vendula Foldyna Holendová, PR manažer AZ Havířov: “První dva hrací dny jsme odehráli venku na dvorcích tak, jak bylo původně v plánu. Bohužel ty druhé dva hrací dny hrajeme uvnitř. Dnes nejprve děti odehrají ten klasický herní den, jak jsou zvyklé a potom toho nejproduktivnějšího hráče za celou dobu čeká takový krásný pohár. Vyhodnotíme to, děti si zahrají s našimi hráči z A-týmu a oceníme i několik nejlepších dětí medailemi.”
anketa: “Já jsem se zúčastnil čtyřikrát, teď je to poslední už. Bavilo mě to hodně.
anketa: “Teď jsem už počtvrté a hokej mne baví, je to dobré. Byl jsem na všech akcích.

Řekni mi, co ty a hokej, myslíš si, že bys třeba začal chodit do klubu?

anketa: “Jo, ale nevím, jestli bych uměl bruslit.”
anketa: “Chtěl bych si tady s někým zahrát hokej, rád hraji hokej. My jsme tu přijeli z dětského domova v Karviné.”
anketa: “Já jsem tady přišla, protože mě to baví. Hokej hraju tak půl roku a baví mě to hodně. Chtěla bych vyhrát.”

Myslíte si, že díky této akci přivedete děti více ke sportu, a nebo i k vám do klubu?

Petr Malíř, prezident AZ Havířov: “Je to tím cílem, takže doufáme, že ano a už podle toho, jak jsme s dětmi mluvili a co jsme viděli. A i třeba děti z dětského domova, které tady jsou, myslím, že je to cesta, kterou bychom se mohli i vydat a dát těm dětem příležitosti. Budeme hodnotit, jaké děti k tomu hokeji přivedeme a myslíme, že některé vybereme a budeme jim pak nabízet tu akademii, kterou máme naplánovanou na příští rok se ZŠ 1. Máje. Věříme, že tím to celé nastartujeme a budeme mít větší výběr pro děti a možnosti je zapojit do hokeje.”

Jelikož měla akce u dětí velký úspěch, klub by chtěl, aby se Hokej na dvorcích stal tradiční letní aktivitou. Na poslední víkend prázdnin pak hokejisté zvažují pro děti ještě jednu akci, o které budou včas veřejnost informovat.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail