Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pátrací akce po seniorovi byla úspěšná. Tři dny byl ve strži kousek od domova

  • Havířov,

Šťastný konec má pátrací akce, která se od neděle konala v Havířově. Pežgovským lesem procházely rojnice policistů, kteří tam hledali 73letého obyvatele domova seniorů Luna. V úterý po poledni byl senior nalezen živý a relativně zdravý. Spadl do strže, kde uvízl a nemohl se pohybovat.

zdroj videa: Policie ČR

Pátrání začalo v neděli odpoledne, když se muž nevrátil do domova. Z něj odešel už v ranních hodinách, aniž by si s sebou vzal osobní věci, peníze a mobilní telefon. Patrně předpokládal, že procházka lesem nebude dlouhá. 

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů: "Policie mne informovala, že náš klient byl nalezen v lese asi kilometr od domova. Pravděpodobně spadl do strže a nemohl se sám dále pohybovat. Měl by být v dobré kondici a už v sanitce vtipkoval. V nemocnici bude vyšetřen a zřejmě tam stráví i noc, než se vrátí do našeho domova." 
Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Poté, co policisté v neděli odpoledne přijali oznámení o pohřešovaném seniorovi, který ráno odešel z domova pro seniory v Havířově, se rozjela rozsáhlá pátrací akce. Policisté v prvé řadě kontaktovali rodinu a prověřili zdravotnická zařízení, zaměřili se také na nákupní centra a vlaková nádraží. Vyhodnocovali dostupné záznamy z kamerových systémů, činili veškeré kroky k získání informací o jeho možném pohybu. Ještě téhož dne také vyrazila rojnice, ve které kromě policistů a služebního psa byli také strážníci městské policie. Do nočních hodin, kdy musela být akce ukončena, prohledali hlavně les v blízkosti objektu, ze kterého muž odešel. Pátrání v terénu, kterého se postupně zúčastnili také hasiči a strážníci nejen z Havířova, ale také ze Šenova, pokračovalo v dalších lokalitách také v pondělí a úterý. Po téměř třech dnech byl muž nalezen v lese. K velké radosti všech zúčastněných živý a vzhledem ke dvěma nocím strávených v lese také v dobré psychické kondici. Zachránci jej ještě museli téměř kilometr nést nepřístupným terénem na nosítkách a následně jej předali zdravotníkům."
Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail