Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Budova bývalé služebny PČR v Havířově bude sloužit městské policii, rekonstrukce začne v říjnu

  • Havířov,

Do roku 2011 sídlila v budově v Kubelíkově ulici v Havířově státní policie. Už v té době se objekt nacházel ve špatném stavu. Po dlouhých letech bude budova zcela zrekonstruována a to pro potřeby městské policie.

Městská policie v Havířově už delší dobu pracuje na projektu centralizace kamerového dohlížecího systému. K tomu však potřebuje vhodné prostory. Už v říjnu by proto měla začít komplexní rekonstrukce budovy v Kubelíkově ulici, kde kdysi sídlila státní policie.


Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: Celý ten objekt se úplně změní. Vlastně zůstane jen nosný systém, na který bude vystavěno vnitřní vybavení a vnitřní stavba. Fotovoltaika bude umístěna na střešní konstrukci a bude mít i baterie, do kterých se bude ukládat přebytek. Měla by pokrýt celý provoz městské budovy. V přízemí bude recepce a jednací místnost pro občany. V prvním patře by mělo být školicí centrum, šatny a ve třetím patře celé zázemí kamerového systému pro Havířov.”

Do budovy se následně přestěhuje i celý komisariát z ulice Balzacova, včetně preventistů.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: “Sem budou staženy všechny kamery, které máme momentálně k dispozici, nebo se kterými se počítá s tím, že zároveň, a nebo následně, budou všechny ty kamery modernizovány tak, aby tam byla úplně ta top kvalita s těmi moderními prvky, které už dneska ten systém umožňuje. To znamená, vyhledávání obličejů, vyhledávání registračních značek, vyhledávání osob, které spadnou na zem a podobně. My v podstatě počítáme s tím, že se rozšíří počet lidí, kteří budou sledovat provoz těch kamer. Budou to i civilisté, bude to i práce pro lidi, kteří mohou mít tělesné postižení. Samozřejmě oni nemohou rozhodovat o tom, kdo vyjede, kam vyjede, ale když zjistí nějakou situaci, která je kolizní, ke které budou vyškoleni, předají to příslušnému strážníkovi, který rozhodne o výjezdu.”

Celá modernizace by měla trvat 10 měsíců.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail