Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Modernizace kontejnerových stání v Havířově pokračuje

  • Havířov,

Všechna kontejnerová stanoviště v Havířově projdou postupně revitalizací. První se realizují na místech, kde byly největší problémy.

Kontejnery na odpad v Havířově-Prostřední Suché směrem k fotbalovému stadionu už nejsou rozhozeny po celé cestě, ale díky novému boxovému systému stojí na svých místech. Další taková stání přibydou ještě do konce srpna.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Aktuálně připravujeme projekčně 33 kontejnerových stanovišť. Sedm dalších už bude zhotoveno do konce měsíce srpna a tady to místo bylo jedno z nejhorších v Havířově, co se kontejnerů týká. Jsou tady kontejnery osazené do boxů a vypadá to tu daleko lépe, než to tu bylo předtím. A i přesto bych rád poprosil občany, aby udržovali pořádek a čistotu, protože to je hlavně o lidech a o tom, jak se k věcem kolem nás chováme.”

Byť to tak na první pohled nevypadá, dílce jsou vyrobeny z plastů. Možné jsou ale i jiné varianty.

Václav Zyder, náměstek ředitele TSH: "Je to takový ukázka cirkulární ekonomiky, protože tyto plastové dílce jsou vyrobené z odpadních plastů, to znamená z plastů, které nebylo možno lépe využít. Jsou to plasty, které lidé vyhodili do popelnic a z nich se vyrobily právě tyto dílce. Další varianty jsou, že oplocení máme připraveno a můžeme je dělat z dřevěného materiálu z klasických dřevěných desek a ještě mohou být z tahokovu.”

Radnice má v plánu, že postupně upraví všechna kontejnerová stání napříč městem.

Nahlásit chybu


K tématu
V-TRADE, s.r.o. - Bohumín
Bohumín
od 3 200 Kč/měsíc

Detail

Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail