Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hřiště u ZŠ Gorkého a Gymnázia Komenského v Havířově prochází rozsáhlou rekonstrukcí

  • Havířov,

Po mnoha letech začala rozsáhlá rekonstrukce hřiště u Základní školy Gorkého a Gymnázia Komenského. Projekt počítá například s atletickým oválem, s prostorem pro vrh koulí, či hřištěm s umělou trávou.

Téměř sedm let trvala příprava a hledání financí na rekonstrukci hřiště u ZŠ Gorkého v Havířově. V srpnu konečně najela do areálu těžká technika.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Těch jednání bylo hodně. Jezdili jsme na kraj, řešili jsme dohodu základní školy a gymnázia a dohodli jsme se, že financování bude půl na půl. To znamená polovinu dá kraj, polovinu budeme platit my. Připravili jsme zde rekonstrukci hřiště. Budou se tady nacházet čtyři běžecké dráhy, doskočiště, uprostřed bude fotbalové hřiště s umělou trávou a po bocích budou dvě multifunkční hřiště pro volejbal, basket a další využití.”

Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého: "Jsme strašně rádi, že budeme mít nové hřiště a já mohu říct, že od toho roku 2015 to byl takový počin naší spolupráce s vedením gymnázia vedlejšího, kdy jsme začali s magistrátem města jednat o financích a dostali jsme se k tomu, že v tomto školním roce už došlo k té samotné realizaci. Jsme moc rádi, protože to zkvalitní jak výuku tělesné výchovy, tak i obecně to zkvalitní tu možnost sportování a pohybu těch dětí, protože po covidovém období je pohyb potřeba u všech dětí.”

Mají tady vzniknout různé dráhy, uprostřed hřiště na fotbal s umělou trávou. To všechno jste mohli konzultovat, navrhovali jste si to také sami?

Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého: “Samozřejmě, měli jsme možnost při různých jednáních připomínkovat, bylo nám v mnoha ohledech vyhověno, takže jsme mohli i připomínkovat počet běžeckých drah, počet hřišť i rozměry atd.”

Firmě ale moc nepřeje počasí. Kvůli dešťům nemohla několik dnů vyjet na stavbu těžká technika. Práce by měly být dokončeny v listopadu.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Já věřím, že se nám tu ztrátu povede dohnat, kterou jsme teď nabrali díky špatnému počasí a věřím, že nejpozději v listopadu hřiště otevřeme a zpřístupníme jak škole, tak veřejnosti.”

Výuka nicméně začíná v září. Žáci se nemusí bát, že by o tělesnou výchovu přišli.

Igor Zaťko, ředitel ZŠ Gorkého: “Pokud bude počasí přát, tak máme připravenou úpravu našeho školního vzdělávacího programu tak, že budou děti sportovat venku. Využijeme přilehlých sportovišť, budeme chodit do Stromovky a eventuálně na Lučinu. No a v nepříznivém počasí nám pořád zbývá naše malá tělocvična.”

Modernizace hřiště bude stát 28 milionů korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail