Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna oken na ZŠ Moravská v Havířově se do září nestihne

  • Havířov,

Na Základní škole Moravská v Havířově během prázdnin probíhá výměna oken. Práce se ale nestihnou do začátku září. Prioritou pro školu je vytvořit podmínky alespoň pro první stupeň. Starší děti čeká distanční výuka.

1. září se budou děti vracet do škol. Základní škola Moravská v Havířově ale zůstane zavřená. Na škole ještě stále probíhá výměna oken. První dva dny bude vyhlášeno ředitelské volno. Od 5. září pak do lavic usednou jen děti z prvního stupně.

Marcela Sasynová, ředitelka ZŠ Moravská: "Určitě děti nepůjdou do svých kmenových tříd a budeme je postupně, jak bude rekonstrukce dále probíhat, přesouvat. Bude to náročnější a budeme mít posíleny dozory."

Děti z druhého stupně prozatím budou doma na distanční výuce.

Marcela Sasynová, ředitelka ZŠ Moravská: "Děti to přijaly určitě dobře, že ještě zůstanou doma, ale ze strany rodičů máme negativní zprávy." 
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Já si tady dovolím omluvit se všem rodičům za komplikace způsobené touto stavbou.  Okna, která tady dáváme, jsou trochu jiná, mají trochu jiný profil, aby bylo možné dále zateplit tu stavbu. To znamená, že v příštím roce bychom dále pokračovali s kompletním zateplením, aby celá budova dostala novou fasádu. A právě z toho důvodu bylo tady třeba osadit trochu jiná okna, než byla původně v plánu."

Výměna oken končí i na jiné základní škole a právě odtud zhotovitel přesune pracovníky na ZŠ Moravská tak, aby práce byly dokončeny do 14 dnů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy