Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výměna oken na ZŠ Moravská v Havířově se do září nestihne, starší žáci začnou distanční výukou

  • Havířov,

Na Základní škole Moravská během prázdnin probíhá výměna oken. Práce se ale nestihnou do začátku září. Prioritou pro školu je vytvořit podmínky alespoň pro první stupeň. Starší děti čeká distanční výuka.

1. září se budou děti vracet do škol. Základní škola Moravská v Havířově ale zůstane zavřená. Na škole ještě stále probíhá výměna oken. První dva dny bude vyhlášeno ředitelské volno. Od 5. září pak do lavic usednou jen děti z prvního stupně.

Marcela Sasynová, ředitelka ZŠ Moravská: "Určitě děti nepůjdou do svých kmenových tříd a budeme je postupně, jak bude rekonstrukce dále probíhat, přesouvat. Děti obsadí třídy, kde už výměna probíhá, ale také budou ve třídách, kde okna ještě vyměněná nejsou. Náročnější to bude, my budeme mít posíleny dozory, máme taky slíbené mobilní ploty. Bezpečnost dětí bude určitě zaručena."

Děti z druhého stupně prozatím budou doma na distanční výuce.

Marcela Sasynová, ředitelka ZŠ Moravská: "Děti to přijaly určitě dobře, že ještě zůstanou doma, ale ze strany rodičů máme negativní zprávy. Nelíbí se jim, že děti zase budou doma, ale bohužel. Tak to je a snad to nebude trvat dlouho.”
Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Já si tady dovolím omluvit se všem rodičům za komplikace způsobené touto stavbou. Ale v dnešní době, kdy materiál na trhu mnohdy není, nebo je velmi obtížné ho sehnat, takže došlo k určitým změnám. Okna, která tady dáváme, jsou trochu jiná, mají trochu jiný profil, aby bylo možné dále zateplit tu stavbu. To znamená, že v příštím roce bychom dále pokračovali s kompletním zateplením, aby celá budova dostala novou fasádu. A právě z toho důvodu bylo tady třeba osadit trochu jiná okna, než byla původně v plánu.”

Radnice rozdělila rekonstrukci na etapy, protože se jedná o největší školu a projekt je finančně náročný. Jen výměna oken vyjde na více než dvacet milionů korun. Výměna oken končí i na jiné základní škole a právě odtud zhotovitel přesune pracovníky na ZŠ Moravská tak, aby práce byly dokončeny do 14 dnů.

Nahlásit chybu


K tématu
BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail

Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

TEDOM a.s. - Bohumín Vrbice
Bohumín
od 32 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail