Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

BESIP uspořádal v Havířově před zahájením školního roku pro děti velkou preventivní akci

  • Havířov,

Zejména v ranních hodinách se zvyšuje počet chodců v okolí škol a i na cestách jezdí více aut. Jak se v takových situacích chovat, se děti dozvěděly na akci S BESIPEM do školy.

Děti začaly opět chodit do škol a z pohledu BESIPU na ně v tomto období číhá největší nebezpečí. I proto pro ně komise připravila v Havířově na dopravním hřišti preventivní odpoledne.

Jiří Lankočí, předseda komise BESIP: “Děti tady mají možnost poznat, jak to vypadá na cestách, jak vypadají přechody pro chodce a co je účelem, aby se nebály policie, aby se nebály sanitky, aby se nebály hasičského auta, aby zjistily, že to není žádný soupeř, ale že pomáhají a chrání.”
Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP: “Samozřejmě ne jen děti jsou divoké, ale i řidiči se dostávají do jiného režimu. Musí počítat, že i v těch dřívějších hodinách bude zvýšený pohyb chodců zejména v oblasti škol a samozřejmě na nás všechny se teď bude valit stresové období, abychom se z toho dovolenkového režimu přesunuli do pracovního. Takže připomenout ne jen rodičům, ale i dětem, že nějaké povinnosti mají, jako účastníci provozu.”

Veškeré vědomosti, které se týkaly silničního provozu, či práce záchranných složek, děti získávaly formou soutěží.

anketa: “Když jdu přes silnici, musím se rozhlédnout. Doleva, doprava a potom zase doleva.”
anketa: “Já jsem se dneska dozvěděl, že mám dodržovat všechny značky na cestách a tak. Když jdu přes cestu, musím se rozhlédnout do všech stran a jít až nic nejede.”
anketa: “Přišel jsem, protože jsem chtěl hrát soutěže a naučím se tu hodně způsobů, jak jezdit na kole a značky a jak se má jezdit autem. Když půjdu do školy sám, musí mě něco osvětlovat, ať mě vidí řidiči a ještě se musím rozhlédnout doleva, doprava, doleva.”
anketa: “Já si myslím, že se tady dozvím, jak se mám správně chovat a jak se mají správně dělat věci. Musím se dívat, jestli nejede auto a když jedu na kole, musím mít helmu a chrániče.”

Na akci S BESIPEM do školy přišly stovky rodičů s dětmi.

Jiří Lankočí, předseda komise BESIP: “Tady ta havířovská akce má takový věhlas, že tady přijel tým dopravní bezpečnosti až z Libereckého kraje, který se o tom dozvěděl a přijel se zúčastnit. Věhlas této akce je už celorepublikový a za to jsem strašně rád.”

Tým z Liberce havířovskou preventivní akci bere jako inspiraci.

Miroslav Šťastný, tým silniční bezpečnosti Liberec: “Občas míváme takové podobné akce, avšak ne takového rozsahu. Občas jsou menší akce a většinou se snažíme ukázat, pokud to jde, přinést nějakou osvětu, co se týče silniční bezpečnosti.”

Další preventivní odpoledne se složkami IZS bude chtít komise uspořádat na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy