Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začal nový školní rok, v Havířově do prvních tříd nastoupilo více než 650 žáků

  • Havířov,

Začal nový školní rok a děti usedly opět do lavic. Pro více než 650 žáků to však bylo úplně poprvé. Na svou paní učitelku se těšili i prvňáčci ze ZŠ Gorkého, za kterými přišel i maskot Floriánek.

Dojatí rodiče, natěšené děti plné očekávání, stejně tak, jako jejich paní učitelka. Tak to 1. září vypadalo ve všech prvních třídách. Zatímco starší žáci by si klidně prodloužili prázdniny, prvňáčci se už nemohli dočkat.

anketa: “Já se hodně těším do třídy. Těším se na matematiku a na čtení. Umím číst a umím matematiku.”
anketa: “Těšila jsem se do školy. Těším se na matematiku, protože mě baví počítat.”
anketa: “Já se těším na angličtinu. Mám tady kamarády Jiříka a Štěpánka. Ve škole je to lepší než ve školce, protože mě baví učení.”

Tato paní učitelka ze ZŠ Gorkého to bude mít zřejmě jednoduché. Ve třídě má totiž samé šikovné děti.

Patricie Kuffová, učitelka ZŠ Gorkého: “Na žáky se těším hodně, těším se na práci s žáky s novou školou a věřím, že to spolu zvládneme.”

Na co se zaměříte v těch prvních týdnech?

Patricie Kuffová, učitelka ZŠ Gorkého: “V prvních týdnech samozřejmě seznamování jak se mnou, tak žáci mezi sebou. Potom pomalu začneme s grafomotorickými cvičeními, pohyby rukou, držení tužky a budeme pokračovat dál v matematice, ve psaní, čtení.”

Všechny prvňáčky přivítali také zástupci vedení radnice i zastupitelé.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “První školní den je pro všechny děti velmi důležitý v celém jejich životě. Pro mne je vždy milou povinností, když se toho mohu zúčastnit. Dnes vstupují do života, stávají se z nich školáci a já jim přeji hodně štěstí, ať se jim podaří vše, co si ve škole vysnili, ať se jim podaří samé jedničky a přeji jim do života hodně štěstí.”

V letošním roce do 32 dvou prvních tříd nastoupilo celkem 674 dětí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy