Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově bude mít novou dětskou JIP i zaměstnaneckou školku

  • Havířov,

Nemocnice v Havířově zahájila přestavbu dětské jednotky intenzivní péče za padesát milionů korun. Investici zaplatí kraj. Současně začíná také rekonstrukce bývalé prádelny, kde vznikne prostor pro zaměstnaneckou školku. Tuto akci podpořila radnice.

Přesně za rok by měla být dokončena rekonstrukce bývalých prostor dětské JIP, na kterou ještě bude navazovat přístavba. Celkově bude moci havířovská nemocnice na jednotku přijmout šest dětí.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "Ty stávající prostory, které jsme mohli vidět, ty už dávno neslouží jako JIP. Ta musela být relokovaná a decentralizovaná mimo to základní oddělení, což způsobuje personálně, organizačně problémy." 

Celou padesáti milionovou investici zaplatí kraj.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “My si prostě musíme říct, že budou nemocnice, které budou takto vybaveny a budeme muset nabídnout ty služby ostatním okolním okresům, abychom nemuseli ty JIP stavět ve všech nemocnicích."

Druhou významnou stavbou je přestavba bývalé prádelny na nemocniční školku pro děti od půl roku.

Norbert Schellong, ředitel Nemocnice Havířov: "V nemocnici pracuje více jak tisíc zaměstnanců, z nichž je 83% žen a z těch 83% žen je 400 žen ve věku do 40 let."

Kraj by přivítal, kdyby dětských nemocničních skupin přibývalo.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Já bych byl rád, kdyby to trend byl a také vítám to, co se stalo tady v Havířově, že se k tomu přihlásilo město, které pomohlo s financováním, protože přece jen těch peněz nemáme tolik, abychom mohli všude stavět školky takto jednoduše."

Magistrát na nemocniční školku vyčlenil pět milionů korun.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Byli jsme dneska pomoct zahájit bourací práce na objektu, ve kterém vznikne dětská skupina, respektive dětská školka pro zaměstnance nemocnice. Takže to jsou moc dobré zprávy pro nás pro všechny.”

Nemocnice by chtěla školku otevřít na počátku příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy