Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní koupaliště Jindřich v Havířově letos navštívilo přes 50 tisíc lidí

  • Havířov,

Během letošní letní sezony navštívilo koupaliště Jindřich přes padesát tisíc návštěvníků. Dobrou zprávou je, že se v areálu nestal žádný větší úraz.

Byla to sezona, která se zase vrátila do normálu. Tak hodnotí letní provoz koupaliště ředitel Správy sportovních a rekreačních zařízení. Předešlé dva roky byly ovlivněny covidem a opatřeními.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: “Letošní rok přišlo přes 51 tisíc návštěvníků za tuto sezonu. Což v porovnání s předcházejícími roky je návštěvnost vysoká. Jen jeden rok byl výjimečný a to byl rok 2015, kdy tady přišlo bezmála 75 tisíc lidí, ale ten rok byl výjimečný i velice dobrým počasím. Jinak v ostatních letech se ta návštěvnost pohybuje kolem 50 tisíc, takže ta letošní se vrátila do normálu.”

I z pohledu bezpečnosti a zásahů plavčíků se sezona nijak nevymykala.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: "Měli jsme tady nějaký drobný incident, ale ve spolupráci s městskou policií, které bych chtěl moc poděkovat, protože ta spolupráce s nimi byla v letošním roce nadstandardní, se vše vyřešilo. Samozřejmě děkuji i policii ČR, ale co se týče nějakých incidentů, nevymykalo se to. Co se týče úrazovosti, tak naštěstí jsme tady neměli žádné utonutí a ty drobné úrazy i vzhledem k počtu návštěvníků se prostě stávají. Měli jsme tady i nějaký kolaps starších občanů, ale pan doktor Dolanský, který je garantem tady provozu toho letního koupaliště, se postaral o to, aby ti lidé byli v pořádku. Takže i jemu poděkování.”

Nyní se koupaliště zazimuje, což znamená, že se bazény dětských atrakcí výpustí, areál se vyčistí.

Jiří Matěj, ředitel SSRZ: "Co se týče letošního roku, tak jsme investovali do dětské sestavy, která nám po loňské sezoně už neprošla revizí, takže jsme ji museli odstavit a pořídit novou dětskou sestavu a současně jsme také pořídili tři nová oběhová čerpadla, které slouží pro provoz bazénu dětských atrakcí. A co se týče investic do příštího roku, tak určitě zase do nějakého technického zázemí půjdou a pořád přemýšlíme nad skokanskou věží, která je jedna z mála v ČR a uvažujeme o tom, zda věž generálně opravit, nebo pořídit zcela novou, ale uvidíme, jaké budou prostředky pro příští rok.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy