Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mohl za zranění cestující v brzdícím autobusu cyklista?

  • Havířov,

Dopravní policisté se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při objasňování okolností zranění cestující v autobusu. Jeho řidič musel prudce zabrzdit, když reagoval na cyklistu.

Nehoda se stala ve středu 31. srpna zhruba v 16.45 hodin. Autobus linky 443 odbočoval vpravo z Dlouhé třídy na ulici 17. listopadu. Z chodníku, respektive cyklostezky, vjel na vozovku cyklista, na kterého řidič autobusu zareagoval zřejmě pozdě a musel intenzivně brzdit. Při manévru jedna cestující upadla a zranila se.

Policisté nyní zjišťují, zda je za zranění vinen řidič nebo cyklista. Pomoci mohou svědci, kteří by situaci popsali, případně mají videozáznam například z palubní kamery.

Řidič autobusu popisuje, že mu cyklista vjel do vozovky náhle z chodníku. Je ale možné, že cyklista jel řádně na zelený signál z cyklostezky a přednost mu nedal řidič. Protože cyklista zřejmě netušil, že se v autobuse někdo zranil, pokračoval v jízdě.

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: “Dopravní policisté se obracejí na případné svědky s žádostí o poskytnutí informací, které by mohly pomoci při zjišťování nehodového děje. Hlavně cestující autobusu ČSAD Havířov číslo 443 s odjezdem v 16:25 hodin z Ostravy, a kteří v něm byli ještě před zastávkou „Úřad práce“, by mohli svým svědectvím přispět k objasnění okolností pádu ženy či průběhu samotné nehody. Stejně tak by policisté uvítali případné záznamy palubních kamer projíždějících vozidel. Občané mohou své informace sdělit přímo na služebnu dopravního inspektorátu územního odboru Karviná, telefon 974 734 582 nebo 974 734 251. Za případné informace a pomoc policie veřejnosti děkuje.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy