Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově zatočí s přemnoženými potkany

  • Havířov,

Pokud jsou vidět potkani v ulicích už i za bílého dne, je třeba zakročit. Plošná deratizace na celém území Havířova bude probíhat na přelomu října a listopadu. Lidé nemusí mít obavy, že by návnady ohrozily například psy.

Samice potkana může porodit až 20 mláďat během jednoho vrhu. K tomu ještě, když mají hlodavci dostatek potravy, k přemnožení dojde rychle. Přesto, že radnice v Havířově provádí průběžné hubení během roku, nyní zastupitelé schválili návrh vyhlášky o provedení speciální ochranné deratizaci.

Iveta Grzonková, vedoucí odboru komunálních služeb: "Bohužel ten výskyt je evidován už i za běžného dne, takže je větší. A právě i po konzultaci s krajskou hygienou v Ostravě jsme přistoupili k plošné deratizaci, aby jsme jejich výskyt omezili. Tato speciální deratizace by měla sloužit právě, aby se plošně položily návnady, nebo prostředky k likvidaci potkanů a tím by se mělo docílit jejich plošné likvidaci a k větší účinnosti. Tu speciální deratizaci stejně jako běžnou provádí specializovaná firma. To znamená, že občané se nemusí bát ani o své mazlíčky, ani o zdraví svých dětí."
anketa: "Mělo by se něco dělat, já jdu třeba večer z práce a vidím, jak se to tam hemží. Mám strach z toho úplně.”
anketa: "Na druhé etapě je to strašné s těmi potkany."
anketa: "Množí se různé nemoci, je to opravdu dobrý nápad.”
anketa: "Určitě je to dobře, samozřejmě, že jo.”

Plošná likvidace potkanů proběhne na podzim. Následně se zopakuje v jarních měsících příštího roku a pak ještě jednou na přelomu října a listopadu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy