Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič dodávky narazil zezadu do odbočujícího auta, do něj pak vrazil autobus s dětmi

  • Havířov,

Na Orlovské ulici v Havířově se v pátek po poledni srazila tři vozidla. Jedním z nich byl autobus plný dětí, kterým se naštěstí nic vážného nestalo.

Hasiči, zdravotníci a policisté byli k nehodě voláni zhruba o půl jedné. 

Libor Pristáš, svědek nehody: "Řidička osobního auta chtěla odbočovat vlevo a dávala přednost autům v protisměru. Za ní jedoucí řidič dodávky ji asi přehlédl a zezadu do ní narazil. Pak do toho osobního auta narazil ještě autobus, který převážel děti. Těm se nic nestalo, autobus zastavili kousek opodál a děti si hrály na poli. Nějaké zranění utrpěla řidička osobního auta, které jsme pomáhali vystoupit."

Přivolaní hasiči zajistili únik provozních kapalin. 

Okolnosti, za jakých se nehoda stala, vyšetřují policisté. Doprava byla chvíli zastavena úplně, následně byla řízena kyvadlově. 

Daniela Vlčková, mluvčí Policie ČR MSK: ""Průběh nehody vyšetřují dopravní policisté Územního odboru Policie ČR Karviná."
Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Během nehody došlo ke zranění 3 osob - řidičky osobního automobilu a dvou dětí, které cestovaly v autobuse, ve kterém děti doprovázeli 3 pedagogové. Krajské operační středisko hasičů obdrželo informaci o nehodě ve 12:36 hod. Na místo vyrazili profesionální hasiči ze stanice v Havířově se dvěma zásahovými automobily. Později si velitel zásahu na místo povolal chemický automobil ze stanice Karviná. Po příjezdu na místo hasiči zajistili všechna vozidla proti požáru. Z havarovaného autobusu docházelo k úniku nafty z proražené nádrže. Hasiči proto nádrž provizorně utěsnili speciálním tmelem. Zbylou naftu v nádrži hasiči přečerpali pomocí čerpadla z chemického automobilu do přistaveného náhradního autobusu, který přijel pro všechny děti a jejich doprovod. Vyteklou naftu na komunikaci hasiči zasypali sorbentem. Hasiči poskytli také pomoc přivolaným zdravotníkům při ošetřování zraněných. Po ukončení šetření nehody Policií ČR provedli hasiči úklid komunikace a její plné zprovoznění v obou směrech, neboť po celou dobu zásahu byla komunikace neprůjezdná."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy