Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově volby vyhrálo ANO, koalice už je sestavená

  • Havířov,

Komunální volby v Havířově jednoznačně opět vyhrálo hnutí ANO. Kdo naprosto pohořel byli Piráti, kteří ani neusednou v zastupitelstvu. Naopak nováček Havířov Sobě získal hned sedm mandátů.

Jakmile začaly v sobotu chodit první výsledky ze sčítání hlasů, bylo zřejmé, že hnutí ANO v Havířově v komunálních volbách opět uspěje.

Josef Bělica, lídr hnutí ANO: “Já jsem hrozně rád, my máme skvělý tým lidí, skvělý a stabilní tým kandidátů. Jsem moc rád a velmi si toho vážím, že občané Havířova ocenili tu naši v podstatě práci už pro další volební období. Moc si toho vážím, je to pro mne zavazující a jak jsem řekl, máme skvělý tým kandidátů, my sami fungujeme jako skvělý tým, takže já jsem věřil v to, že uspějeme. Ten výsledek je lepší, než jsem očekával, jsem za to moc rád a všem bych chtěl poděkovat, že k volbám přišli a že nám dali svou důvěru.”

Koho byste chtěl mít vedle sebe na radnici?

Josef Bělica, lídr hnutí ANO: “Já jsem to tvrdil kontinuálně po celé volební období. Minulá koalice byla velmi úspěšná a já věřím, že najdeme průnik i pro toto volební období proto, abychom byli schopni pokračovat v projektech, které máme rozdělané a doufám, že je budeme schopni dotáhnout.”

O podobě nové koalice bylo jasno už v nočních hodinách. Koalici bude opět tvořit hnutí ANO se staronovým primátorem Bělicou, dále Hnutí pro Havířov, strana ČSSD a koalice Spolu. V zastupitelstvu společně obsadí 28 mandátů.

anketa: “Dalo se to předpokládat, tady mají celkem slušnou základnu. Havířov Sobě celkem uspěli, komunisté a sociální demokraté, ti se celkem propadli, takže zajímavé výsledky.”

Co říkáte na výsledky voleb v Havířově?

anketa: “Já se omlouvám, ale nic o nich nevím.”
anketa: “Velké zklamání, nic co bych vám k tomu dodal. Přál jsem si změnu na radnici.”

A teď shrnutí.

V roce 2022 kandidovalo do 43 členného zastupitelstva 9 politických uskupení. Pětiprocentní hranici pak překonalo 7 subjektů. Nejvíce 15 mandátů získalo hnutí ANO, na druhém místě skončilo nové hnutí Havířov Sobě, které obsadí 7 křesel. Následuje SPD s 6 mandáty, stejný počet získala i koalice Spolu. Hnutí pro Havířov má 4 křesla, ČSSD 3 a KSČM budou zastupovat 2 zastupitelé. Pětiprocentní hranici nepřekročila Česká pirátská strana a Partneři za Havířov.

Nahlásit chybu


K tématu
RegioJet a.s. - nástupní místo Havířov, Bohumín
Havířov
od 25 000 do 38 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Karviná, příspěvková organizace - Doubrava a okr. Karviná
Doubrava
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

BĚLA - služby s.r.o. - okres Karviná
Karviná
od 3 000 do 13 000 Kč/měsíc

Detail