Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově jednoznačně vyhrálo hnutí ANO, radnici povede stávající koalice

  • Havířov,

Komunální volby v Havířově jednoznačně opět vyhrálo hnutí ANO. Kdo naprosto pohořel byli Piráti, kteří ani neusednou v zastupitelstvu. Naopak nováček Havířov Sobě získal hned sedm mandátů.

Jakmile začaly v sobotu chodit první výsledky ze sčítání hlasů, bylo zřejmé, že hnutí ANO v Havířově v komunálních volbách opět uspěje.

Josef Bělica, lídr hnutí ANO: “Jsem moc rád a velmi si toho vážím, že občané Havířova ocenili tu naši v podstatě práci už pro další volební období."

Koho byste chtěl mít vedle sebe na radnici?

Josef Bělica, lídr hnutí ANO: "Minulá koalice byla velmi úspěšná a já věřím, že najdeme průnik i pro toto volební období proto, abychom byli schopni pokračovat v projektech, které máme rozdělané."

O podobě nové koalice bylo jasno už v nočních hodinách. Koalici bude opět tvořit hnutí ANO se staronovým primátorem Bělicou, dále Hnutí pro Havířov, strana ČSSD a koalice Spolu. V zastupitelstvu společně obsadí 28 mandátů.

anketa: “Dalo se to předpokládat, tady mají celkem slušnou základnu. Havířov Sobě celkem uspěli, komunisté a sociální demokraté, ti se celkem propadli, takže zajímavé výsledky.”
anketa: “Velké zklamání, nic co bych vám k tomu dodal. Přál jsem si změnu na radnici.”

A teď shrnutí.

Nejvíce 15 mandátů získalo hnutí ANO, na druhém místě skončilo nové hnutí Havířov Sobě, které obsadí 7 křesel. Následuje SPD s 6 mandáty, stejný počet získala i koalice Spolu. Hnutí pro Havířov má 4 křesla, ČSSD 3 a KSČM budou zastupovat dva zastupitelé. Pětiprocentní hranici nepřekročila Česká pirátská strana a Partneři za Havířov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy