Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov uzavřel povolební koaliční smlouvu, město povede ANO, SPOLU, ČSSD a Hnutí pro Havířov

  • Havířov,

Havířově v pondělí odpoledne došlo k podpisu koaliční smlouvy. Radnici povede stávající primátor i jeho současní náměstci. V zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 28 zastupitelů.

V Havířově už je definitivně rozhodnuto, kdo povede radnici další čtyři roky. Koalici bude tvořit vítězné hnutí ANO s Hnutím pro Havířov, dále s koalicí SPOLUpus a se stranou ČSSD. V obsahu dokumentu jsou mimo jiné tyto priority.

Josef Bělica (ANO), primátor města: “Jsou to investice do infrastruktury, do bytového fondu. Zachování majetku města v rukou města. Nechceme rozprodávat městský majetek."

Vedení radnice zůstane stejné, nicméně do opozičních křesel usedne mnoho nových tváří.

Bohuslav Niemiec (SPOLUplus), náměstek primátora: “Uvidíme, jaké to bude, to neumím teď definovat, co se týká spolupráce s opozicí, ale věřím, že ten počet 28 zastupitelů je dobrý na to, aby ta koalice byla stabilní, pevná a fungovala standardně.”

K malé změně přece jen došlo. Uvolněný radní pro sport Daniel Vachračtík, nyní bude zastávat funkci náměstka pro sport.

Daniel Vachtarčík (HPH), kandidát na náměstka primátora: "Plán rozvoje sportu, který jsme nachystali na sedm let, tak teď v tomto volebním období budeme muset chystat další. Ukázalo se, že té práce v oblasti sportu je spousta na území města. Takže ta práce je odpovídající náměstkovi a proto ta změna.”

Rozložení v radě bude následující. Hnutí ANO bude mít 7 zástupců, koalice Spolu 2. ČSSD a Hnutí pro Havířov po jednom.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy