Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Humanitární centrum ADRY v Havířově navštívil světový ředitel, ocenil dobrovolnické programy

  • Havířov,

Do Havířova přijelo nejvyšší vedení humanitární organizace ADRA včetně světového ředitele Michaele Krugera. Během návštěvy se hosté podívali, jak funguje dobrovolnický program v domově seniorů. ADRA letos slaví 30 let působení v České republice.

Světový ředitel, evropský ředitel i ředitel pro Českou republiku. Právě tito nejvyšší představitelé humanitární organizace ADRA navštívili dobrovolnické centrum v Havířově. Konkrétně v domově seniorů SeneCura mohli vidět, jak se klientům věnují dobrovolníci se střední školy.

Michael Kruger, ředitel humanitární organizace ADRA: “Vidím, že práci, kterou ADRA v ČR dělá, je velmi široká. To co tady děláte, se neděje ve všech zemích, kde působíme a jsem velice hrdý. Je unikátní, že ADRA má po světě 120 kanceláří a Česká republika je jednou z nich."

Kromě toho, že ADRA letos slaví 30 let působení v Česku, v těchto dnech se v Praze koná i setkání všech finančních ředitelů.

Radomír Špinka, ředitel humanitární organizace ADRA ČR: “Ten osobní kontakt je vždy lepší proto, jakým způsobem fungovat. Co se týče do budoucna. Je spoustu mimořádných události po světě, jsou to různé přírodní katastrofy, někde i války. Jsou to lidé, kteří utíkají z různých zemí, takže i ta naše pomoc se hodně směřuje i na tu mimořádnou humanitární pomoc, která se děje nejen v ČR, ale i ve světě.”


Jak jste spokojený tady s tím, jak to tady vedou v Havířově?

Radomír Špinka, ředitel humanitární organizace ADRA ČR: “Já jsem moc rád, jak to tady moje kolegyně Hanka Čadová vede. Má kolem sebe skvělé lidi, kteří dělají úžasnou práci. Pomáhají v nějakých 45 programech. A to, že to tady můžeme dnes navštívit, je pro nás velkou radostí. Já můžu jen poděkovat a i za podporu města a dalších dárců, kteří podporují tady práci zde v Havířově.”

O práci ADRY v Havířově chtěl co nejvíce vědět i světový ředitel.

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “Moc ho zajímalo, kde se dobrovolníci berou. Tak jsme říkali, že je nějaký systém propagace, školení a supervizí. Ale říkali jsme, že to jsou lidé, kteří mají srdce, kteří chtějí pomáhat."

Co na to říkal?

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: “Moc se mu to líbilo. Obdivoval tu šíři, ten záběr, jako nepředstavitelný. Ale jak jsem říkala, jsme jen blízko lidem."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy