Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiny s autistickými dětmi prožily zábavné odpoledne díky havířovskému středisku RaD

  • Havířov,

Rodiny, které se starají o děti s autismem, to nemají jednoduché. V Havířově jim pomocnou ruku nabízí Středisko pro rodinu a dítě. Kromě individuální péče, středisko pořádá i skupinové akce.

Středisko pro rodinu a dítě, které spadá pod Sociální služby města Havířova, uspořádalo každoroční slavnost. Smyslem akce bylo, aby se rodiny, které mají děti s poruchou autistického spektra, sblížily, vyměnily si zkušenosti. Jelikož se letošní slavnost nesla v duchu venkova, nechyběla ve středisku zvířata.

Renáta Vališová, vedoucí střediska RaD: "Je náročné to zvládnutí a je těžké, aby si s tím rodiče sami poradili. Potřebují někoho, kdo je alespoň zpočátku trochu odborně navede a oni už potom vědí, jak na to."

Máte představu, co těm rodinám tady v Havířově ještě chybí? Jaké služby by uvítaly?

Renáta Vališová, vedoucí střediska RaD: “Z posledních let jsme zaregistrovali, že by pro ně bylo možná fajn mít nějaké volnočasové aktivity ve smyslu pravidelných kroužků."

Syn paní Zuzany Lukoszové dostal odklad do první třídy. 

Zuzana Lukoszová, maminka: "My tady chodíme, že se tady učíme psát, počítat, písmenka. Celkově ho zapojovat do kolektivu a ještě tady mají různé aktivity." 
Nikol Wilczek, maminka: "My jsme tady začali chodit z důvodu nácviku komunikace, když ještě Simon nepoužíval vůbec slova. Takže nám pomohli nastartovat komunikaci v rámci obrázků, gesta."

Obě maminky potvrdily, že by pro své děti uvítaly v Havířově více pravidelných kroužků.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy