Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovským vzpěračům se po letech podařilo vyhrát 1. liga mužů

  • Havířov,

Po několika letech je Sportovní klub vzpírání Baník Havířov opět na vrcholu. Muži získali titul mistrů republiky. V první lize soutěžily také ženy. Ty nakonec obsadily čtvrté místo.

Tento pohár má pro havířovské vzpěrače velký význam. Celoroční úsilí vyústilo k tomu, že ovládli 1. ligu mužů a stali se mistry republiky. Poslední kolo se uskutečnilo o víkendu v Bohumíně.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: “My máme celkově tři kola. Dvě kola jsou na jaře a na podzim je poslední to finále. S tím, že u vzpírání je specifické, že vzpěrači se připravují pouze na tu soutěž. Těch kol by nemohlo být víc, to tělo by to nezvládlo. Takže v prvním kole jsme byli druzí, druhé kolo jsme vyhráli, což asi bylo to rozhodující a ve třetím kole jsme si už pohlídali tu odstupující Horní Suchou za námi, dále Holešov, Bohumín, Brno, Ostravu. Tak jsme to vyřešili k naší spokojenosti. Za nás startují klasicky naši členové. Takže je to náš reprezentant a vícemistr Evropy Kamil Kučera. Pak je to Patrik Krywult, Michal Mička a další."

Co vás nyní čeká?

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Kluci čeká příprava na MS, které je za měsíc a půl. Takže se připravují na MS, které je v Americe a my samozřejmě budeme teď hodnotit TOP 12. Uděláme přípravu, která k tomu patří. Pozvu na 23. listopadu všechny diváky na TOP 12 do Havířova. Pak ještě máme mistrovství juniorů, ale pro nás je ta mužská část nejdůležitější v současné době."

Radost z úspěchu mají všichni vzpěrači.

Michal Mička, vzpěrač: “Tak letos jsme to očekávali, protože letos jsme měli silný tým. Měli jsme posilu jak Tomáše Kejíka, tak dalšího kluka ze Slovenska. Takže ten tým byl opravdu silný. Já jsem letos předpokládal, že vyhrajeme."

Jaký je to pocit, dostat se opět na výsluní ve vzpírání?

Michal Mička, vzpěrač: "Ta ztráta toho vedení byla znát i tady v klubu. My jsme byli vždy takoví favoriti v lize. Tři roky jsme nebyli a nyní jsme opět na prvním místě a doufám, že se tam dlouho udržíme pár let."


V neděli o titul bojovaly i ženy. Havířovský tým nakonec v první lize obsadil čtvrté místo.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy