Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adrenalinovou soutěž Útěk v řetězech vyhráli Čuk a Gek, vězni běželi do Havířova až z Prašivé

  • Havířov,

Adrenalinová soutěž Útěk v řetězech má už dlouholetou tradici. Tentokrát organizátoři odvezli vězně do Beskyd. Cesta zpět do Havířova se některým dvojicím protáhla.

Celkem 20 dvojic se zapojilo do 13. ročníku soutěže Útěk v řetězech. Mnohé dvojice nebyly nováčky, přesto nikdo asi netušil, že tentokrát je vězeňský autobus odveze pod Prašivou s tím, že první úkol byl na samotném vrcholu.

anketa, soutěžící: “Tady to trochu znám, protože občas tady jezdíme na výlety na kole i na pěší túry, takže víme přesně kde jsme a víme také, co nás čeká. Už teď vím dopředu, že to nebude lehké.”
anketa, soutěžící: “Zní to dobrodružně a mám ráda i nekomfortní věci a je to dobrý závod. Těším se na to, co nás čeká a co pro nás organizátoři připravili.”
anketa, soutěžící: “Jako tradičně běháme v nějakém kostýmu, takže i letos jsme si vymysleli něco speciálního.”
anketa, soutěžící: “Letos vůbec nevím, co od toho očekávat, ale neběžím to poprvé. My to spolu běžíme od roku 2012. Takže už to je pár ročníků, já jsem to předtím běhal s někým jiným, takže to mám nějaký jedenáctý ročník. Podle toho jak vidím, kde jsme, tak to zas bude hodně náročné. Jestli to doběhneme, tak budeme rádi.”

Trasa zpět do Havířova měla 27 kilometrů a dvojice po cestě musely splnit deset úkolů.

Milan Zupko, organizátor soutěže: “Dva roky zpět jsme vystartovali z Polska. Bylo to zhruba na 25 kilometrů. Rozhodli jsme se loni to trochu ubrat. Dlouhou dobu jsme uvažovali o těch Beskydech, tak jsme si řekli, jdeme do toho. A nezávisle nás napadlo i téma ročníku Valaši, svoboda valašská, tak jsme si řekli krásné spojení. Beskydy, Valaši, jdeme do toho tento rok.”

Jak to zvládli dvojice?

Milan Zupko, organizátor soutěže: “Zhruba polovina věděla, kde jsou. Druhá trochu tápala, ale poté co zjistili, kde jsou, tak byli nadšení. Po cestě je ty disciplíny bavily. Snažili jsme se i s tím tématem, aby byly zábavné, vtipné i vzhledem k té vzdálenosti, aby byly spíše osvěžující, než vyloženě, že by se brodili nějakým bahnem.”

Do cíle nejrychleji dorazila dvojice s přezdívkou Čuk a Gek, která trasu i s úkoly zvládla za 4 hodiny.

Kryštof, vítěz: “Vyhráli jsme a je to super pocit, protože letos jsem to já nečekal. Trať byla nejnáročnější, kterou jsem kdy absolvoval a to už jsem tady byl pošesté. Sice jsou bolesti, ale pocit vítězství je super.”
Vojta, vítěz: “Trať byla super. Náročné, podle hodinek 28 kilometrů, ale potkal jsem tady jednu kamarádku, která se také účastnila. Ti zabloudili a měli to na 38, takže proti tomu jsme v klidu. Bylo to náročné v tom, že tam bylo i nějaké převýšení.”

Organizátoři pro Havířováky připravili celodenní program. Na náměstí se střídaly kapely, o vtipy se postaral komik Izer a i děti si mohly užít svou adrenalinovou trať.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy