Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konal další ročník adrenalinové soutěže Útěk v řetězech, vězni běželi až z Prašivé

  • Havířov,

Adrenalinová soutěž Útěk v řetězech má v Havířově už dlouholetou tradici. Tentokrát organizátoři odvezli vězně do Beskyd. Cesta zpět do Havířova se některým dvojicím značně protáhla.

Celkem 20 dvojic se zapojilo do 13. ročníku soutěže Útěk v řetězech. Mnohé dvojice nebyly nováčky, přesto nikdo asi netušil, že tentokrát je vězeňský autobus odveze pod Prašivou s tím, že první úkol byl na samotném vrcholu.

anketa, soutěžící: “Zní to dobrodružně a mám ráda i nekomfortní věci a je to dobrý závod. Těším se na to, co nás čeká a co pro nás organizátoři připravili.”
anketa, soutěžící: "Podle toho jak vidím, kde jsme, tak to zas bude hodně náročné. Jestli to doběhneme, tak budeme rádi.”

Trasa zpět do Havířova měla 27 kilometrů a dvojice po cestě musely splnit deset úkolů.

Milan Zupko, organizátor soutěže: "Snažili jsme se i s tím tématem, aby byly úkoly zábavné, vtipné i vzhledem k té vzdálenosti, aby byly spíše osvěžující, než vyloženě, že by se brodili nějakým bahnem.”

Do cíle nejrychleji dorazila dvojice s přezdívkou Čuk a Gek, která trasu i s úkoly zvládla za 4 hodiny.

Vojta, vítěz: “Trať byla super. Náročné, podle hodinek 28 kilometrů, ale potkal jsem tady jednu kamarádku, která se také účastnila. Ti zabloudili a měli to na 38, takže proti tomu jsme v klidu. Bylo to náročné v tom, že tam bylo i nějaké převýšení.”


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy