Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči nacvičovali likvidaci úniku ethylenoxidu ze zásobníku plynu v Havířově

  • Havířov,

Během manipulace se zásobníky s ethylenoxidem došlo ke kolapsu zaměstnance obsluhujícího vysokozdvižný vozík s následným poškozením jednoho z přepravovaných zásobníků. Toto byl námět taktického cvičení jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů v Havířově, které proběhlo ve středu, krátce po deváté hodině ranní v areálu firmy Mölnlycke Health Care ProcedurePak s.r.o (MHCP).

Hasiči si během cvičení měli možnost vyzkoušet spolupráci se zástupci firmy MHCP, monitoring koncentrace ethylenoxidu v areálu firmy i mimo něj.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Dále si hasiči nacvičili záchranu osoby z nebezpečné zóny, práci v ochranných protichemických oblecích, vytýčení zón s charakteristickým nebezpečím a výstavbu dekontaminačního stanoviště spolu s vytvořením vodní clony k omezení šíření plynné fáze ethylenoxidu."

Nedílnou součásti cvičení bylo i provizorní zastavení simulovaného úniku ethylenoxidu z poškozeného zásobníku pomocí technických prostředků, které si hasiči standardně vozí na svých zásahových automobilech.

Lukáš Popp, mluvčí HZS MSK: "Cvičný únik ethylenoxidu dal hasičům také možnost procvičit i vytvoření štábu velitele zásahu, který tvoří neodmyslitelnou podporu veliteli zásahu právě při podobných typech událostí. Taktické či prověřovací cvičení podobného charakteru provádějí moravskoslezští hasiči několikrát do roka po celém kraji v rámci pravidelné odborné přípravy nejen pro tento typ mimořádných událostí."

V areálu firmy MHCP cvičily jednotky profesionálních hasičů ze stanic Havířov, Karviná a Ostrava-Zábřeh, které byly doplněny o jednotky dobrovolných hasičů obcí Havířov, Šenov, Havířov-Životice a Albrechtice. Spolu s hasiči se cvičení zúčastnila i jednotka Policie ČR a Městské policie Havířov. Celkem se cvičení zúčastnilo 17 vozidel složek Integrovaného záchranného systému.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyEKOMVO s.r.o. - Orlová
Orlová
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Slezská důlní díla a.s. - Doly OKD, Diamo, státní podnik
Karviná
od 26 383 do 33 579 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry