Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Sanatoriích Klimkovice se konal již 7. ročník soutěže Zlatý masér

  • Havířov,

Střední odborné učiliště Dakol uspořádalo již 7. ročník soutěže Zlatý masér. Tradičně se už akce konala v Sanatoriích Klimkovice. Do soutěže se zapojily téměř všechny školy z ČR, které nabízejí tento obor.

Soutěž Zlatý masér je ojedinělou v Česku i ve Střední Evropě. První ročník se konal na škole Dakol v Havířově. Od druhého ročníku škola spolupracuje se Sanatoriem v Klimkovicích.

Vladimír Kolder, ředitel Středního odborného učiliště Dakol: "Po tom druhém ročníku, kdy se nám přihlásilo osm nebo devět škol, se to roztáhlo až do té dnešní podoby, kdy už jsme měli přihlášeno osmnáct škol. Myslíme si, že to je úplně nádherná účast, protože je celkově v ČR jen 22 škol, které se výukou těchto oborů zabývají.”

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích. Odborná porota hodnotila provedené hmaty, přístup maséra, nanášení prostředků a samozřejmě, zda je masáž udělaná ve správném postupu. U synchronní masáže záleželo i na kreativitě.

Jakub Žáček, Střední zdravotnická škola Most: “Bylo těžké se na to připravit. Konkurence byla velká, bylo tady hodně škol, takže jsem ani nečekal, že vyhraju.”
Milan Sirý, VOŠ DAKOL a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné: “Trénovali jsme pravidelně a musím říct, že jsme rádi za vítězství."
Sebastian Vaněk, VOŠ DAKOL a SŠ DAKOL, Petrovice u Karviné:  "Je to určitě těžší než normální masáž, protože musíme dávat ohledy na kolegu, každý jede jinak rychle a sjednotit se bylo ze začátku problém, ale myslím si, že jsme to zvládli v pohodě."

Škola Dakol by si přála, aby v následujících ročnících se kromě škol ze Slovenska do soutěže Zlatý masér zapojily i školy ze sousedního Polska.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZ + M Logistics, spol. s r.o. - Stonava
Stonava
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Milan Zálesný - Moravskoslezský kraj
Karviná
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

H&M Doprava F-M s.r.o. Český Těšín - Nošovice
Český Těšín
od 37 100 do 41 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry