Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

DC ADRA v Havířově oslavilo 10 let, organizace se chce ještě více zaměřit na dobrovolnictví v domácnostech

  • Havířov,

Dobrovolnické centrum ADRA vzniklo v Havířově před deseti lety. Toto významné výročí se organizace rozhodla náležitě oslavit. ADRA se bude chtít do budoucna ještě více zaměřit na službu dobrovolnictví v domácnostech.

První dobrovolníci začali v Havířově pomáhat lidem v roce 2009. Samostatné Dobrovolnické centrum ADRA, ale bylo založeno až v roce 2012. Organizace se proto rozhodla uspořádat velkou oslavu a tím i poděkovat obětavým lidem i partnerům, kteří ADRU podporují. 

Hana Čadová, ředitelka Dobrovolnického centra ADRA Havířov: "Pořád chceme spojovat vlastě ty dva světy. Lidí, kteří potřebují pomoc a lidí, kteří chtějí pomáhat. Velice se rozvíjí dobrovolnictví v domácnostech u různých cílových skupin. Přibývá nám třeba nevidomých klientů, za kterými dobrovolníci chodí, to je taková krásná výzva, kterou máme, nebo lidí s postižením." 

Stejně jako Armáda spásy tak právě i ADRA má podle radnice ve městě nezastupitelné místo.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Já bych jim přála, aby slavili ne jen deset, ale desetkrát deset let, protože to, že se objevili v Havířově, vytvořili dobrovolnický program, tak to je pro Havířov, ale i okolní města velké plus."

Popřát k výročí přijel ADŘE i celostátní ředitel Radomír Špinka.

Radomír Špinka, ředitel Humanitární organizace ADRA ČR: "Těch dobrovolníků jako ADRA máme v ČR něco přes tři tisíce a určitě v tom chceme dál do budoucna pokračovat. A zároveň bych přál i ADŘE tady v Havířově, aby jim práce přinášela radost.”

ADRA slaví v letošním roce ještě jedno významné výročí. Organizace působí v ČR již 30 let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy