Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na havířovském bazénu se poprvé představily akvabely

  • Havířov,

V České republice je 21 registrovaných klubů synchronizovaného plavání. Nově mezi ně patří i akvabely z Havířova, které se poprvé ukázaly veřejnosti. Akci podpořila exhibicí i olympionička Alžběta Dufková.

Havířovský klub synchronizovaného plavání ještě neoslavil ani rok od svého založení. Jelikož jsou ale děti velmi šikovné a už se toho hodně naučily, klub se rozhodl uspořádat na krytém bazénu velké vánoční vystoupení.

Renáta Kardohelyi, vedoucí Synchro clubu Havířov: "Naše děti nám předvedou takové pásmo, které jsem nazvala, Jak se rodí akvabela. Je to pro rodiče, aby viděli, jak ta akvabela pomaličku vzniká. Máme tady dokonce už první svoje duo a máme tady malou sestavičku čtyř děvčat. Završí naše vystoupení naše česká olympionička Alžběta Dufková."

Alžběta Dufková se nominovala hned na tři olympiády a je ráda, že mohla přijet mladé akvabely podpořit.

Alžběta Dufková, akvabela: “Mě určitě tady to přijde moc fajn, protože diváci se přijdou podívat a pro tu propagaci sportu je to určitě bezvadné a jsem ráda."
anketa: “Od malička mne baví plavání, voda, to je moje. Já jsem vždy chtěla dělat akvabely, koukala jsem se na to v televizi. No, tak se mi to splnilo.”
anketa: "Baví mne na tom ta akrobacie pod vodou a přihlásila jsem se, protože to bylo pro mne něco nového a já už jsem od mala měla ráda potápění a cvičení ve vodě.”

Synchro club Havířov bude nadále pilně trénovat a už se těší, až pro veřejnost připraví další přehlídku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy