Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově dokončila rekonstrukci dalších dvou parkovišť

  • Havířov,

Zaparkovat v ulici Družstevnická a Dělnická v Havířově už je jednodušší. Město dokončilo rekonstrukci dvou těchto parkovišť. Dohromady nabízí 106 stání. V příštím roce se radnice chystá postavit velké parkoviště v areálu nemocnice.

V srpnu začala rekonstrukce parkoviště na ulici Dělnická. Nyní jsou práce dokončeny a v dané lokalitě vzniklo 63 kolmých parkovacích stání. Propustný povrch umožní zasakování dešťové vody. Součástí rekonstrukce je i oprava chodníků a osvětlení.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Původní asfaltovou plochu, která sloužila pro parkování, jsme zrušili a v tom prostoru, jsme vytvořili asfaltovou komunikaci a na okraji je zatravňovací dlažba, ze které vzniky parkovací místa.”

Velký problém s parkováním měli také lidé na ulici Družstevnická.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “My jsme tady ten problém v dané lokalitě řešili asi čtyři roky, kde jsme připravovali projektovou dokumentaci pro realizaci parkoviště na ulici Družstevnická. Vzniklo tady 43 nový parkovacích míst a doufejme, že jsme vyřešili problém s tím, že se tady dávaly pokuty za špatné parkování, protože nebylo kde zaparkovat. Řešili jsme část, která se nachází na starém parkovišti a pak celá tato část, která se nachází za námi je nová. Jedna investiční akce je za 7,9 milionu a druhá za 7,3 milionu korun.”

Během příštího roku má město v plánu navýšit parkovací stání také na ulici Marie Kudeříkové, či Lašské.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “S parkováním je vždy problém. Podněty a myšlenky máme, ale chceme k tomu přistupovat zodpovědně. To znamená, že v rámci příprav na magistrátu připravujeme další parkovací místa v Havířově pro občany tak, aby bylo kde zaparkovat, ale snažíme se ta parkoviště umísťovat citlivě, abychom nenarušili třeba odpočinkové prostory.”

Nedostatek parkovacích míst trápí také návštěvníky nemocnice. S tímto problémem pomůže nemocnici radnice.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Končí projektové práce. Parkoviště bude navazovat na parkoviště stávající, které je mimo areál nemocnice. Ale my jsme dostali pozemky v rámci nemocnice od kraje a my na nich budeme stavět parkoviště v předpokládané hodnotě 25 milionů. Mělo by být zhruba pro 150 až 200 aut. Během příštího roku by to mělo být hotové.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy