Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice uspořádala tradiční vánoční setkání s osamělými seniory

  • Havířov,

V Restauraci Radost usedli společně k slavnostní vánoční tabuli zástupci radnice s osamělými seniory. Příjemnou atmosféru doplnilo vystoupení nadaných žáků ze Základní umělecké školy Bohuslava Martinů.

Během vánočních svátků by lidé měli být co nejvíce spolu. Ať už s rodinou, nebo přáteli. Stalo se již tradicí, že vedení města pořádá společné setkání s osamělými seniory.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: "Je to takové jakési vzdání úcty lidem, kteří tady v Havířově žijí a už jsou staršího věku a navíc zůstali sami z nějakého důvodu. Nejde o to, že nemají třeba žádnou rodinu, ale jde o to, že v tom bytě zůstali sami a ty Vánoce pak nebývají takové veselé, jak by měly být, protože ztráta partnera každého poznamená. A i pro nás je to takové pohlazení trochu na duši, protože se setkáváme s novými lidmi, setkáváme se s lidmi, kteří už mají nějaké zkušenosti a v podstatě si jich musíme vážit.”

Pro seniory byl připraven také kulturní program v podání žáků ze ZUŠ B. Martinů, k jídlu se podávala tradiční hrachová polévka a ryba. Senioři si také odnesli drobné dárky. To vše pro ně zajistil odbor sociálních věcí.

anketa: “Já doufám, že bude příjemné posezení. Jsem tady poprvé, dostali jsme pozvánku, tak jsme přišli. Myslím, že je to pěkné pro ty seniory. Se vystřídají, mohou si popovídat, posedět. Určitě je to příjemné.”
anketa: "Chodíme do klubu důchodců a tam jsme se dozvěděli, že máme možnost se jako osamělé důchodkyně zúčastnit tohoto posezení.”
anketa: “Znamená to něco pěkného. Jde vidět, že město se dobře stará o nás seniory a očekávám dobré pobavení.”
anketa: “Jednou za čas, když člověk může, tak rád jde mezi lidi.”

Zástupci radnice na závěr popřáli seniorům krásné Vánoce a ne jen jim.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Dovolte mi dámy a pánové, abych vám všem popřál šťastné a veselé Vánoce, úspěšný Nový rok jak v životě pracovním, tak v životě soukromém a stravte adventní čas v rodinném kruhu a s přáteli.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy