Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířov chystá další revitalizaci dětského hřiště na sídlišti, lidé to vítají

  • Havířov,

Betonové hřiště na ulici Jurije Gagarina je v žalostném stavu a děti si tam v podstatě nehrají. Radnice už má vypracovaný projekt na jeho rekonstrukci. Lidé to vítají.

Na sídlišti kolem ulice Jurije Gagarina v Havířově bydlí mnoho rodin. Takto tam už desítky let vypadá dětské hřiště. Místo, aby prostranství mládež využívala ke sportu, jen tam posedává. To se místním nelíbilo, a proto iniciovali i prostřednictvím občanské komise, aby město s lokalitou něco udělalo. Radnice nechala zpracovat projekt a do rekonstrukce se chce pustit v letošním roce.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "V rámci těch podnětů i v rámci participativního rozpočtu, kde rodiče od malých dětí chtěli dětské prvky a také v rámci občanské komise vznikla myšlenka celkové revitalizace tohoto prostoru. Teď aktuálně vypisujeme výběrové řízení na zhotovitele a věřím, že se nám podaří vysoutěžit a v návaznosti v dalších krocích začít tady s revitalizací celého toho prostoru.”

Podle toho projektu, jak by to mělo vypadat? Protože tady je spousta betonových prvků, stěna tady ujíždí. Všechno půjde pryč a co tady vznikne?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Vznikne tady celý nový prostor, chceme využít tady toho svahu. Chceme jednotlivá hřiště zasadit do různých výškových úrovní takového terasovitého způsobu a právě proto, že ten svah ujíždí, tak rekonstrukce této plochy nepřichází v úvahu, a proto se to musí udělat celé znovu.”

Na co se mohou lidé těšit, zejména tedy děti?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Mohou se těšit na nové průlezky, nové dětské prvky na workout, ale také hřiště na fotbal, volejbal.”
anketa: “No souhlasím s tím, zaplať pánbůh.” Jak to tady teď vypadá, chodí si hrát děti? “Chodí, ale ta betonová plocha není nic moc pro ně. Doufám, že to bude lepší.”
anketa: “Jestli to bude pro děti, aby si měly kde hrát, tak si myslím, že to je dobře. Já budu mít sám vnučku, tak možná i proto. Chtělo by to tam nějaké změny, protože to už tu je, co to sídliště stojí.”
anketa: “Tak to by bylo super určitě pro děcka a na sportovní vyžití.”

Jelikož se jedná o rozsáhlou revitalizaci, nebude hrazena z participativního rozpočtu, ale z investic města. Předpokládané náklady se odhadují na 13 milionů korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy