Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MP v Havířově instalovala v některých problémových lokalitách kamery na sloupy veřejného osvětlení

  • Havířov,

Nepořádek kolem kontejnerů na odpad, hluk ve večerních hodinách. Nejen na to si opakovaně stěžovali lidé v některých částech Havířova. Proto se městská policie rozhodla umístit v daných lokalitách kamery.

Hlídky strážníků nemohou být neustále na všech místech, zvlášť v tak velkém městě, jako je Havířov. V jedné z lokalit v Prostřední-Suché si ale lidé stěžovali na neustálý nepořádek a na problémové lidi. Proto se tam městská policie rozhodla instalovat kameru.

Petr Šataník, 2. zástupce ředitele MP Havířov: "Máme k dispozici novou mobilní kameru namontovanou na sloup veřejného osvětlení a ta nám bude monitorovat tuto oblast a budeme to mít propojené na dispečink, kde dispečer uvidí, co se tady děje.”

Z vašich statistik, je tady vyšší výskyt různých přestupků?

Petr Šataník, 2. zástupce ředitele MP Havířov: “Z našich statistik nám to nevyplývá, ale občané asi mají větší přehled v tom, že jsou tady stále na tom místě a o tom nás informují o těch problémech a my se to snažíme nějakým způsobem řešit.”
anketa: “Nepořádek tady je, ale že by tady byli nějací problémoví lidé, tak možná ti, kteří se tady teď nastěhovali.”
anketa: “Já si myslím, že určitě. Aspoň bude vidět, kdo tady dělá nepořádek, kdo krade, nebo tak. Budou to mít pod kontrolou a my budeme klidnější.”
anketa: “V každém městě jsou problémy, tady třeba chodí vybírat popelnice. Já myslím, že to je na dobrém místě.”

Městská policie nechala takto instalovat ještě jednu mobilní kameru a to na ulici Okružní, kde si lidé také stěžovali na narušování veřejného pořádku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy