Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Oprava cesty ve Václavovicích potrvá 3 měsíce, dopravní omezení se dotkne i spojnice s Havířovem

  • Havířov,

Obyvatelé Dolních Datyní musí několik týdnů počítat s dopravním omezením na spojnici s Havířovem. Kyvadlová doprava musela být zavedena kvůli rekonstrukci silnice v sousedních Václavovicích.

Zhruba tři měsíce, tedy až do poloviny června bude uzavřena silnice přes obec Václavovice. Důvodem je celková rekonstrukce 1,5 km dlouhého úseku. Uzavírka silnice ve Václavovicích zaskočila obyvatele okolních obcí. Tam totiž silničáři museli umístit semafory pro kyvadlovou dopravu.

Jiří Kotaška, obyvatel Dolních Datyní: “Já jsem zjistil, že v pondělí od základní školy v Datyních až po ulici na Hliníkách jsou postavené semafory, ale nikde se nic neděje. A protože už je dneska čtvrtek a stále se nic neděje, tak je nám to trošku divné, takže hledáme ten důvod, proč tomu tak je. Že se bude opravovat Václavovice a ta cesta směrem na Frýdek, jsme sice věděli, ale že to bude mít dopad i na občany Datyní a budeme muset hledat objízdné trasy, to jsme teda nevěděli, takže my osobně teď jezdíme přes ulici K Mlýnku a nahoru po té staré panelové cestě, což není moc příjemné, ale asi to budeme muset vydržet.”
Marek Melichárek, Technicko-provozní náměstek SSMSK: “Celý tento úsek je uzavřený s tím, že se tam bude opravovat povrch, v součinnosti s opravou tam budou nově vybudované autobusové zálivy, samozřejmě odvodnění silnice a bude tam kvalitnější stanice, takže v rámci bezpečnosti silničního provozu tam bude lepší provoz. Bohužel z důvodu plné uzavírky musela být schválena objízdná trasa. Tato objízdná trasa je schválená jednak pro individuální osobní dopravu. Ta je zdlouhavá, tímto se řidičům omlouváme, protože samozřejmě jsme si vědomi najetých více kilometrů, ale kratší trasu se bohužel nepodařilo domluvit s okolními obcemi. Takže se musí jezdit přes Vratimov na Řepiště a zpátky do Kaňovic. Naopak jinak je tomu u autobusové dopravy, která má schválenou objízdnou trasu přes Kaňovice do Dolních Datyní. Tady je to silnice 3. třídy a jsou tam zúžené úseky, takže proto se tam vyskytuje provizorní semaforová světelná souprava.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy