ADRA organizuje opět sbírku pro Ukrajinu

  • 29. března 2016,
  • 13:39,
  • Havířov,
  • Michal Hulva

ADRA před rokem uspořádala první potravinovou sbírku pro chudé rodiny z ukrajinského města Mukačevo. A i v letošním roce mohou lidé pomoci, protože situace se na Ukrajině vůbec nelepší. Organizace také hledá dobrovolníky na letní tábor.

Reklama

Desítky krabic plných potravin se podařilo v loňském roce ADŘE převézt do ukrajinského města Mukačevo. Sbírku podpořili nejen lidé z Havířova, ale i sousední Karviné či Orlové. Přesto, že s převozem jídla přes hranice měla ADRA velký problém, rozhodla se, že do sbírky půjde znovu.

Marcela Holková, koordinátorka potravinové sbírky: “Nepomáháme pouze v Mukačevu, ale i v Zakarpatské Ukrajině, kde jsou některé rodiny sociálně slabé. Pozorujeme, že se rok od roku situace zhoršuje”.

Lidé mohou nosit do charitativních obchůdků a sociálních šatníků v Havířově a Karviné zejména těstoviny, rýži nebo luštěniny, a to až do 29. dubna. ADRA prosí, aby lidé tentokrát nenosili žádné masové či rybí konzervy. Sbírku se chystá opět podpořit i jedna ze základních škol.

Tomáš Ptáček, ředitel ZŠ F. Hrubína: “Já si myslím, že dnes je místa pro solidaritu málo. Lidé myslí zejména na sebe. Chceme ukázat, že myslíme i na druhé”.

ADRA již mnoho let organizuje pro chudé děti z mukačevské základní školy také příměstský tábor. I v letošním roce hledá dobrovolníky, kteří by chtěli dětem vyplnit volný čas.

Terezie Vaňková, koordinátorka projektu: “Na tomto táboře bývá 60 až 70 dětí převážně ze sociálně slabých rodin a sirotci”.

Zájemci, kteří by se chtěli tohoto dobrovolnického programu zúčastnit, musí splňovat jen jednu podmínku a tou je plnoletost. Bližší informace se mohou lidé dovědět na webových stránkách dobrovolnického centra.
Líheň 2019 / soutěž amatérských hudebníků

07.03. 19:00 - 01.06. 0:00
Havířov, Stolárna Havířov a Hard Cafe Karviná

Trenkwalder a.s.
Karviná
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SEJONG Czech s.r.o.
Karviná
od 100 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu