Senioři z karvinských městských klubů uspořádali s členy ostravské společnosti Parkinson-Help takzvaný Karvinský šupec. Šlo o turnaj v holandském billiardu.
Jiří Ocelka, předseda Parkinson-Help klubu Ostrava: "Celkem se nás účastní kolem 40 závodníků a je to taková první vzájemná vazba mezi Parkinson klubem a seniory. Očekáváme, že tady získáme zkušenosti pro příští rok a budem se snažit rozšířit tyto činnosti i mezi ostatní seniorské kluby v Havířově, Porubě, Jižním Městě."
Hra je výborná hlavně pro lidi s omezenou možností pohybu, není tak fyzicky náročná. Více zkušení v této hře byli právě členové Parkinson klubu, šupec hrají od začátku roku. A jak se vůbec hraje? Pravidla nám popsala členka parkinson klubu Anna Koleková.
Anna Koleková, členka arkinson-Help klubu Ostrava: "Spočívá to v tom, že tam je 30 žetonů, které se hází do těch políček. V každém políčku když je jeden puk, tak se počítá dvacet, když tam pak není párové číslo všech čtyř, tak se počítá tolik, kolik tam je v každém odstavci čísel.."
Turnaj byl náročný na čas, přestože se hrálo na deseti stolech. Body se počítaly zvlášť mužům a ženám. Senioři z klubů byli za turnaj rádi, mohli si alespoň porovnat své výkony se zkušenějšími hráči. Karvinským želízkem v ohni byl Pavel Gebauer z Městského klubu seniorů Karviná-Louky, kterému se v této hře pokaždé daří. V čem tedy spočívá úspěch?
Pavel Gebauer, soutěžící: "Jenom ve štěstí, v ničem jiném. Protože musel by člověk opravdu trénovat poctivě nějak, aby se naučil trefit do té dírky a to není tak jednoduché."
Na vítěze čekaly upomínkové dárky ve formě společenských her a poháry. Turnaj získal finanční podporu Nadace OKD a statutárního města Karviné. Za rok se uskuteční další ročník.