Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči z Karviné-Ráje dostali zásahové vozidlo

  • Karviná,

Pro dobrovolné hasiče z Ráje zakoupila Karviná nedávno lehký zásahový vůz a to od hasičů z Havířova-Životic. Automobilovou stříkačku už hasiči delší dobu potřebovali. Prozatím ji testovali v rámci odborné přípravy strojníků výjezdové jednotky.

Karvinští dobrovolní hasiči z Ráje disponují novým pomocníkem. Jde o lehký zásahový vůz, které město zakoupilo z Havířova.

Miroslav Hajdušík, náměstek primátora: “museli jsme zakoupit speciální auto, protože nás hodně limitovala výška vrat a garáže, takže toto auto je speciálně určené pro hasiče v Ráji.”

Po slavnostním předání se ráječtí dobrovolní hasiči pustili společně s kolegy ze Stonavy do odborné přípravy strojníků výjezdové jednotky.

Miroslav Orság, velitel SDH Karviná-Ráj: “Se agregáty zkoušely, chod motoru, dneska si můžeme vyzkoušet práci s hadicemi, těsnost motorů, jestli nám nikde neuniká voda přes čerpadlo a jestli jsou čerpadla schopná vodu nasát."

Automobilová stříkačka je plně vybavena vším, co hasiči k práci potřebují a to jak k požárům tak k technickým zásahům.

Miroslav Orság, velitel SDH Karviná-Ráj: “Auto obsahuje vyprošťovací hydrauliku, nůžky na vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, plovoucí čerpadlo, elektrocentrálu na osvícení zásahu, když se zasahuje v noci.”

Jednotka dobrovolných hasičů z Ráje auto využije i na větších sportovních a kulturních akcí města, kde bude zajišťovat požární asistenci pro případ vzniku mimořádné události nebo jiné technické havárie.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Alexandra Lisztwanová - polyfunkční dům Orlová
Orlová
od 120 do 135 Kč/hod.

Detail

Úklid WAWA s.r.o.–Karviná
Karviná
od 3 000 do 10 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail