Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné jezdí první elektrobus

  • Karviná,

Autobusový dopravce pořídil pro městskou hromadnou dopravu v Karviné první elektrobus. Oficiálně ho zástupci města převzali před zámkem Fryštát. Je tichý a plně bezemisní, cestujícím začal sloužit hned po předání.

Tento zbrusu nový elektrobus uvedl autobusový dopravce ČSAD do provozu hned poté, co jej oficiálně předali jeho zástupci městu.

“Jsme rádi, že máme první elektrobus v našem městě, i ostatní jsou ekologické, protože plní ty nejvyšší normy. Je velice pěkný, doufám, že se v provozu osvědčí a budeme se snažit, aby jich přibývalo,” řekl náměstek primátora Lukáš Raszyk.

“Dneska máme ve skupině 400 autobusů, 200 plynových a teď 12 elektrobusů,” dodal generální ředitel společnosti 3ČSAD Tomáš Vavřík.

Autobus je plně bezemisní, má také automatickou převodovku a velmi tichý chod.

“Jediná změna pro řidiče je způsob napájení, tím, že už nebude tankovat naftu nebo CNG, ale bude nabíjet ten elektrobus přes noc, zřizujeme tady nabíječku,” řekl Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD.

Kromě toho jsou autobusy vybaveny novým odbavovacím systémem, který už v blízké době nabídne cestujícím možnost platit bankovní kartou.

Nahlásit chybu

K tématu

Opavská MHD od září zlevní

Opavané budou jezdit hromadnou dopravou levněji. Tedy děti, studenti a pak také lidé nad 65 let. Schválili to na svém červnovém zasedání zas...


Nejčtenější zprávy