Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné prožili prvňáci a předškoláci den naruby

  • Karviná,

Karvinská Základní a Mateřská škola Prameny připravila pro své předškoláky a žáky prvních tříd Den naruby. Školáci se vrátili zpátky do mateřinky a naopak předškoláci si vyzkoušeli co je čeká v lavicích školy.

Je obyčejný všední školní den. zatímco ve všech školách sedí žáci v lavicích, prvňáčci z karvinské Základní a mateřské školy Prameny míří se svými učitelkami zpátky do tříd mateřské školy. Budou prázdné, předškoláci se naopak chystají na vyučování ve škole. Zažívají den naruby.

"Den naruby je pravidelná akce, vždy na jednou za měsíc na jednu hodinku se stanou děti ze školky prvňáčky, prohlédnou si školu, vyzkouší si učení a naopak naši prvňáčci, kteří navštěvovali naši mateřinku v loňském roce, si pohrají, zavzpomínají na školku," vysvětlila Martina Zahatlanová, vedoucí učitelka MŠ. Prameny.

Prvňáčci se do role předškoláků vcítili velmi snadno. Někteří by se do školky vrátili zpátky, jiní by vyučování ve škole už za hraní nevyměnili.

"Mě se to tu líbí, chtěla bych tu zůstat." "

Baví tě škola nebo školka? Škola. Protože tam můžu dostávat jedničky," řekli prvňáci ve škole.

A jedničku dokonce s hvězdičkou si nanečisto zasloužili i malí předškoláci. Ve školních lavicích zažili hodinu matematiky.

"Mě se nejvíc líbila ve škole tabule.  My jsme se trochu naučili počítat," řekli předškoláci ve škole.

Smyslem celého Dne naruby je usnadnit předškolákům přechod do první třídy tak, aby se do školy těšili a neměli obavy z nového prostředí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy