Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Karviná hradí dětem ozdravné pobyty na čerstvém vzduchu v Beskydech a Jeseníkách

  • Karviná,

Karvinské děti si užívají léto na čerstvém vzduchu v Beskydech a to v rámci ozdravných pobytů, které každoročně organizuje a hradí město Karviná.

Karvinské děti si užívají léto na čerstvém vzduchu v Beskydech a Jeseníkách a to v rámci ozdravných pobytů, které každoročně organizuje a hradí město Karviná.

“Jsme rádi, že i v letošním roce byly zorganizovány letní ozdravné pobyty dětí, a že se povedly. Věřím tomu, že i v dalších letech najdeme na takové pobyty finanční prostředky. Snažím se v současné době jednat i s Ministerstvem životního prostředí ČR (MŽP). Jsme region, který je více znečištěný a financování ozdravných pobytů by nemělo být  jen na bedrech měst, ale i ty nadřízené složky jako je kraj, potažmo právě MŽP by mohly přispět do těchto programů, abychom mohli posílat za lepším vzduchem více dětí a na delší časové období,” řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Ozdravné pobyty jsou určeny dětem ve věku od 6 do 14 let. Jedna skupina vyjela do chráněné krajinné oblasti Beskyd, do rekreačního střediska v Horní Bečvě.

“Hlavní náplní dětí na tomto ozdravném pobytu jsou sportovní aktivity na čerstvém vzduchu. Máme připraveno spoustu her, které rozvíjejí jejich kondiční stránku, propagujeme zdravý životní styl,”  popsal pobyt hlavní vedoucí ozdravného pobytu Martin Gall.

O padesátku dětí se stará šest vyškolených vedoucích. Aktivity a soutěže pro družstva a jednotlivce jsou připravené dlouho dopředu. Jsou vhodné jak na pobyt venku, tak v případě špatného počasí uvnitř střediska.

“Baví mě to tu moc, každý den máme jiné téma, vedoucí se snaží, abychom všichni něco dělali, hýbali se a neseděli na pokoji,” prozradil jeden z účastníků ozdravného pobytu Adrian Gorecki.

Po celou dobu pobytu se děti řídí pobytovým řádem a denním režimem, soutěží o co nejlépe uklizené pokoje, píšou si zážitky do svých deníčků,nebo si zpříjemňují čas zpěvem a hraním na kytaru.

Letní pobyty se uskutečňují kromě Horní Bečvy i v Loučné nad Desnou a pokladnu města stojí zhruba půl milionu korun. Kromě letních ozdravných pobytů Karviná vyčleňuje ze svého rozpočtu milion korun na každoroční lyžařské výcviky v zimních měsících, na ty přispívá částkou 150 tisíc korun i Nadace OKD. A město zajišťuje a platí i dopravu na léčebné pobyty v Metylovicích, které jsou v režii lázní.  

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy