Florbal hraje v Karviné osmdesátka dětí, nenáročný sport udržuje děti v kondici

  • 15:55,
  • Karviná ,

Karviná hostila mladé florbalisty ze tří sousedních zemí. Na několika hřištích najednou se uskutečnil velký turnaj pod širým nebem.

Celkem 39 týmů z Česka, Slovenska a Polska se potkalo na velkém mezinárodním florbalovém turnaji Open Air florball Karviná 2019. Organizátoři turnaje uspořádali na půdě Karviné podruhé.

"Děti hrají ve čtyřech kategoriích, přípravka, elévy, mladší a starší žáci. V každé kategorii máme dvě skupiny," řekl Tomáš Ficenc, spoluorganizátor, předseda oddílu 1.FBC Karviná.

"První poločas máme pěkně zvládnutý, vedeme 3:0 uvidíme, jak bude druhý poločas," řekl trenér Martin Szotek.

I druhý poločas zvládli karvinští na výbornou. Radovali se z výhry.

"Vyhráli jsme 4:3. Náročné to bylo hodně, Paskov byl hodně běhavý soupeř." "Obranu neměli moc dobrou, v prvním poločase to bylo lehčí," řekl hráči 1.FBC Karviná.

Smyslem turnaje je, aby si děti vyzkoušely hrát v přátelských zápasech před nadcházející sezónou.

 "Potřebujeme, aby děti co nejvíc hrály, pohybově se rozvíjely, proto jsme si tady pozvali, druhým rokem týmy, se kterými se běžně v ligové sezóně nepotkáváme," dodal spoluorganizátor.

Nejlepší umístění zaznamenali právě karvinští mladší žáci, kteří na turnaji skončili čtvrtí. Vítězové každé kategorie si domů kromě zážitků odváželi i medaile a krásné poháry.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků