Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Karviné vyhověli pejskařům, postavili pro ně velký oplocený výběh

  • Karviná,

Nově vybudovaný psí park poblíž lesoparku Dubina už slouží pejskařům. Čekali na něho o něco déle než se předpokládalo a to kvůli problémům, které se objevily v průběhu prací. Výběh je už ale otevřen a má všechno, co si sami majitelé psů přáli.

Oplocený výběh vyrostl poblíž lesoparku Dubina. Je rozdělený na dvě části, pro malá a velká plemena.Pro větší plemena je k dispozici plocha o rozměrech čtyři tisíce metrů čtverečních, menší výběh má pět set metrů čtverečních.

"Stavba parku začala v roce 2018, dokončena byla letos v říjnu. V průběhu stavby se vyskytly problémy, po odstranění stromového porostu se nám začala tlačit spodní voda, museli jsme to drenážně celé odvodnit," vysvětlila Jana Maierová, vedoucí Odboru komunálních služeb MMK.

Na žádost místních pejskařů se také celý park dovybavil překážkami v obou výbězích a doplněn je mobiliářem jako jsou lavičky, psí pisoáry, stojany se sáčky na psí exkrementy a nově je tady i solární osvětlení pro večerní venčení. Mezi prvními návštěvníky psího parku byl i David Golasowski s výmarským ohařem Greyem.

"Moc se mi to líbí a jsem rád, že to tu mám kousek od domova. Budeme to využívat, doufám, že se trochu zlepší ve výkonech," chválil park majitel psa .

"Jsem rád, že ten park vznikl a že se dotáhl do konce. Moje představy  časové byly jiné, ale složité bylo vybrat místo, aby vyhovovalo pejskařům a nerušilo okolí. Ten park prošel úpravami, k tomu byla potřebná povolení, připravení soutěže, vše mělo svůj čas, ale věřím, že se to pejskařům bude líbit a že poslouží k tomu účelu dobře," dodal primátor Karviné Jan Wolf.

Park je otevřen 24 hodin denně. Pokud se ale během zkušebního provozu objeví během nočních hodin známky vandalismu, bude provoz omezen, případně bude doplněn kamerovými body. O údržbu výběhu se budou celoročně starat pracovníci technických služeb.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy