Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Sametovou revoluci vzpomínali představitelé Karviné společně se studenty a veřejností

  • Karviná,

Představitelé Karviné uspořádali pro veřejnost vzpomínkovou akci k 30. výročí Sametové revoluce.

 “Události 17. listopadu jsme si připomněli položením věnců představiteli města u budovy B, kde každoročně pokládáme kytky, věnce a zapalujeme svíčky a následně jsme se přesunuli na náměstí T.G.Masaryka, kde u sochy Masaryka jsem uctili památku pietním aktem. Pietní akt byl obohacen Mužským komorním sborem Permoník o státní hymnu a studentskou hymnu. Tak jsme si připomněli, že i události 89 začali studenti. Jsou to tedy důležité okamžiky historie, které bychom si měli neustále připomínat nejen v tento den, kdy připadá přesné datum, ale lidi by si měli uvědomit, co to pro nás všechno znamená, " řekl náměstek primátora Andrzej Bizoń.

Na zlomový den v dějinách republiky zavzpomínal i primátor města.

“Já 17. listopadu 1989 jsem byl studentem prvního ročníku Vysoké školy Báňské v Ostravě, takže na to vzpomínám pořád docela živě, těch 30let hrozně rychle uteklo. Jsem rád za to, že ta změna proběhla," řekl primátor Karviné Jan Wolf.

Vzpomínková akce byla ukončena  studentskou hymnou Gaudeamus igitur jako přípomínka toho, že sametovou revoluci před třiceti lety začali právě studenti.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků