Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékaři a sestry novorozeneckého oddělení Nsp Karviná učí rodiče resuscitovat miminka

  • Karviná,

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj začala pořádat pravidelné přednášky na téma resuscitace dítěte. Rodiče se tak mohou dozvědět, co dělat v případě zalknutí, nedýchání nebo ztráty vědomí miminka a na modelu si první pomoc i vyzkoušet.

Novorozenecké oddělení Nemocnice s poliklinikou  vyslyšelo přání maminek a zavedlo pravidelné přednášky na téma resuscitace dítěte. 

"Protože se hromadily dotazy co dělat v situacích, kdy se dítěti zastaví srdce nebo když ho najdou v postýlce a nedýchá nebo se zalkne při kojení, tak jsme se rozhodli udělat tyto kurzy, abychom je naučili, jak se s tím vypořádat v domácím prostředí," řekla lékařka dětského oddělení NsP Karviná-Ráj Klára Pluhařová.

Většinou už mají rodiče doma monitory dechu, je i tak dobré vědět a umět správně první pomoc nejmenším dětem poskytnout.

"Ukazujeme rodičům základní úkony zprůchodnění dýchacích cest a základní techniku masáže srdce a oni si to pak můžou vyzkoušet. Ukazujeme rozdíly u dospělého a malých dětí," upřesnila lékařka Petra Kanioková Veselá.

Umět zprůchodnit dýchací cesty je dobré i při zalknutí dítěte  třeba v batolecím věku. I tady je dobré umět efektivně dýchat a masírovat srdce.


Kurzy jsou nabídnuty maminkám ještě v porodnici, zopakovat nebo naučit se první pomoc malým dětem mohou i ostatní rodiče nebo prarodiče. Protože jde o novinku, konají se kurzy prozatím každý lichý čtvrtek od 13 hodin, stačí se domluvit na uvedeném telefonním čísle - 596 383 244.  Kontakt najdete  i na webových stránkách nemocnice.
Svatováclavský hudební festival - Flétnové sonáty

18.09. 18:00
Orlová, Evangelický kostel, Orlová

Svatováclavský hudební festival - Hudba anglické renesance

19.09. 19:00
Albrechtice, Kostel Svatých apoštolů Petra a Pavla, Albrechtice

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs. s.r.o, - Karviná
Karviná
od 96 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků