Lékaři a sestry novorozeneckého oddělení Nsp Karviná učí rodiče resuscitovat miminka

  • 11:53,
  • Karviná ,

Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj začala pořádat pravidelné přednášky na téma resuscitace dítěte. Rodiče se tak mohou dozvědět, co dělat v případě zalknutí, nedýchání nebo ztráty vědomí miminka a na modelu si první pomoc i vyzkoušet.

Novorozenecké oddělení Nemocnice s poliklinikou  vyslyšelo přání maminek a zavedlo pravidelné přednášky na téma resuscitace dítěte. 

"Protože se hromadily dotazy co dělat v situacích, kdy se dítěti zastaví srdce nebo když ho najdou v postýlce a nedýchá nebo se zalkne při kojení, tak jsme se rozhodli udělat tyto kurzy, abychom je naučili, jak se s tím vypořádat v domácím prostředí," řekla lékařka dětského oddělení NsP Karviná-Ráj Klára Pluhařová.

Většinou už mají rodiče doma monitory dechu, je i tak dobré vědět a umět správně první pomoc nejmenším dětem poskytnout.

"Ukazujeme rodičům základní úkony zprůchodnění dýchacích cest a základní techniku masáže srdce a oni si to pak můžou vyzkoušet. Ukazujeme rozdíly u dospělého a malých dětí," upřesnila lékařka Petra Kanioková Veselá.

Umět zprůchodnit dýchací cesty je dobré i při zalknutí dítěte  třeba v batolecím věku. I tady je dobré umět efektivně dýchat a masírovat srdce.


Kurzy jsou nabídnuty maminkám ještě v porodnici, zopakovat nebo naučit se první pomoc malým dětem mohou i ostatní rodiče nebo prarodiče. Protože jde o novinku, konají se kurzy prozatím každý lichý čtvrtek od 13 hodin, stačí se domluvit na uvedeném telefonním čísle - 596 383 244.  Kontakt najdete  i na webových stránkách nemocnice.
Farma Bezdínek s.r.o.
Karviná
od 18 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

EUROLINE s. r. o.
Karviná
od 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků